II liga: Centrum Augustów bez szans. Ostrołęka blisko półfinału II ligi [ZDJĘCIA]

Drugi mecz Energi Net Ostrołęka z Centrum Augustów w meczu play-off był jednostronnym widowiskiem. Osłabiona drużyna Centrum nawiązała wyrównaną walkę z Energą Net jedynie w drugim secie. Skończyło się wynikiem 3:0 i to Energa Net jest o krok od awansu do półfinału II ligi.

Zwycięzca rywalizacji do trzech wygranych meczów awansuje do półfinału II ligi, dlatego starcia Energi Net z Centrum zapowiadane były jako emocjonujące bitwy. W sobotę emocji było więcej, augustowianie wygrali nawet pierwszy set, ale później dominowali biało-czerwoni, wygrywając 3:1. W niedzielę zbytnio nie odczuwaliśmy skoków adrenaliny.

Centrum przystąpiło do meczu bez trzech doświadczonych zawodników, a to okazało się wodą na młyn dla gospodarzy. W pierwszym secie wygrali oni 25:10, w pozostałych partiach było już trudniej, ale to dlatego, że trener Mateusz Mielnik dal pograć zawodnikom rezerwowym. Drugi set zakończył efektowny blok na Marcinie Mołsie (25:23), a w trzecim secie biało-czerwoni ponownie kontrolowali wydarzenia na boisku i wygrali 25:19, w całym meczu 3:0.

Rywalizacja z Centrum przenosi się teraz do Augustowa. Jeżeli ostrołęccy siatkarze za tydzień wygrają mecz w Augustowie, awansują do turnieju półfinałowego. Patrząc po postawie obu drużyn w Ostrołęce, ostrołęczanie wydają się być zdecydowanym faworytem meczu numer 3.

Energa Net Ostrołęka - Centrum Augustów 3:0 (25:10, 25:23, 25:19)

Stan rywalizacji do 3 zwycięstw: 2-0