Iga Świątek lepsza od Sabalenki w Doha. Polka zagra w półfinale

fb
Iga Świątek nie dała najmniejszych szans najwyżej rozstawionej w turnieju w Doha Arynie Sabalence, fot. sylwia dabrowa / polska press
Iga Świątek pokonała w czwartek Białorusinkę Arynę Sabalenkę 6:2, 6:3 w ćwierćfinale turnieju WTA 500 w Doha.

Świątek przystąpiła do katarskiego turnieju rozstawiona z numerem 7. W pierwszej rundzie Polka oddała seta Szwajcarce Wiktorii Golubić, ale w kolejnym meczu wygrała już 2:0 z Rosjanką Darią Kasatkiną.

W czwartek Świątek zaczęła koncertowo. Polka wygrała dwa piewsze gemy serwisowe rozstawionej z dwójką Sabalenki i prowadziła już 3:0, kiedy to sama postanowiła oddać swojego podanie Rosjance. Sabalenka nie była jednak tego dnia w formie i łącznie przegrała aż cztery gemy serwisowe w inauguracyjnej odsłonie.

Drugi set lepiej zaczęła Rosjanka, przełamując Polkę i to ona tym razem prowadziła 3:0. Świątek wykazała się jednak fantastyczną wolą walki i wygrała kolejne sześć gemów, wygrywając tym samym mecz 6:2, 6:3.

W półfinale Polka zagra z Greczynką Marią Sakkari.