I liga kadetów. KPS Siedlce pokonał ostrołęcki Olimp [ZDJĘCIA]

Za siatkarzami UKS Olimp Ostrołęka już dziesięć spotkań w I lidze mazowieckiej kadetów. Rywalem ostrołęczan w 10. meczu był KPS Siedlce. Pełna pula została zdobyta przez przyjezdnych.

Trener Norbert Majkowski kolejny raz w tym sezonie nie mógł skorzystać ze wszystkich zawodników, przez co musiał przesunąć rozgrywającego Roberta Malinowskiego na pozycję przyjmującego. Kapitan Olimpu spisał się solidnie, ale widać było, że nie jest to jego nominalna pozycja. W pierwszej odsłonie KPS zagrał dość pewnie i wszedł w mecz setem wygranym 25:18.

Kolejne dwie odsłony miały inny przebieg i były dość wyrównane. W zawodnikach Olimpu udało się pobudzić emocje, a Ci odpłacili się przyzwoitą grą. W drugiej odsłonie niewiele zabrakło, by zwycięsko zakończyć seta - pogoń za KPS została zastopowana dopiero w ostatnich akcjach, ale w trzecim secie końcówka była już skuteczna - głównie dzięki dobrej grze blokiem. Przy stanie 1:2 mogliśmy mieć jeszcze nadzieje na dobry wynik, ale zostały one rozwiane w czwartym secie. KPS wygrał tę odsłonę do 16, w całym meczu wygrywając 3:1.

Była to ósma porażka w dziesiątym meczu Olimpu w tym sezonie. Ostrołęccy kadeci zajmują siódme miejsce w I lidze.

Olimp Ostrołęka - KPS Siedlce 1:3 (18:25, 23:25, 25:22, 16:25)