I Gminny Festiwal Piosenki Przedszkolnej w Kadzidle. Zobacz zdjęcia

red
Dzieci z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w Chudku, Dylewie, Jazgarce, Siarczej Łące i Kadzidle wystąpiły przed publicznością I Gminnego Festiwalu Piosenki Przedszkolnej.

W czwartek 15 marca w Zespole Placówek Oświatowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kadzidle odbył się I Gminny Festiwal Piosenki Przedszkolnej „Rozśpiewany Przedszkolak” pod honorowym patronatem Wójta Gminy Kadzidło.
Celem zorganizowanego festiwalu było prezentowanie dziecięcych umiejętności wokalnych, rozwijanie zainteresowań i zdolności muzycznych, a także kształcenie postaw akceptowanych społecznie. Zaproszenie do udziału przyjęły dzieci z 5 przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w Chudku, Dylewie, Jazgarce, Siarczej Łące i Kadzidle - łącznie 15 uczestników w dwóch kategoriach wiekowych.
Festiwal rozpoczął występ grupy przedszkolnej przygotowanej przez Justynę Kozłowską i Alicję Duszak z Przedszkola Samorządowego w Kadzidle, która zaprezentowała układ taneczny do melodii „Hallelujah”.
Po wysłuchaniu uczestników komisja konkursowa w składzie:
- Dariusz Łukaszewski- przewodniczący
- Marianna Kowalska
- Janina Gosiewska
- Sylwia Jaworska
- Antoni Mróz
wyłoniła zwycięzców, doceniając sposób prezentacji utworu oraz ogólny wyraz artystyczny wystąpienia i przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:
kategoria wiekowa 3-4 lata:
I miejsce - Gabriela Kulesik, Kadzidło
II miejsce- Amelia Drewnowska, Dylewo
III miejsce- Oskar Grzegorczyk, Kadzidło

kategoria wiekowa 5-6 lat:
I miejsce - Ewa Olk, Kadzidło
II miejsce - Piotr Kacprzak, Jazgarka
III miejsce - Gabriela Chmielewska, Kadzidło
Wyróżnienia: Izabela Młynarczyk – Kadzidło, Magdalena Kobus – Siarcza Łąka.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Dzieci nagrodzone i wyróżnione- statuetki i nagrody rzeczowe. Nauczycielkom za przygotowanie dzieci i pracę w komisji dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Kadzidle Halina Prusaczyk i wójt gminy Kadzidło Dariusz Łukaszewski wręczyli podziękowania.
W trakcie obrad komisji wszystkie dzieci pod kierunkiem Małgorzaty Białczak bawiły się do piosenki „Dzisiaj mamy piękny dzień” oraz „Wyginam śmiało ciało”.
Organizatorzy serdecznie dziękują dzieciom- za udział w festiwalu, rodzicom, a także wszystkim, którzy zechcieli podjąć inicjatywę.
Za przygotowanie dzieci dziękujemy nauczycielkom: Monice Nosek, Beacie Gwiazda, Monice Płochockiej, Joannie Mrozek, Beacie Drężęk, Marzenie Zerze, Krystynie Bakuła, Annie Parzych, Justynie Kozłowskiej, Sabinie Lemańskiej, Barbarze Niegowskiej, Elizie Cichoń.
Za pracę w komisji – paniom Mariannie Kowalskiej, Janinie Gosiewskiej, Sylwii Jaworskiej. Szczególne podziękowania kierujemy do Antosia Mroza, który oceniał występy swoich kolegów, reprezentując środowisko przedszkolne.
Dariuszowi Łukaszewskiemu dziękujemy za objęcie patronatem honorowym I Gminnego Festiwalu Piosenki Przedszkolnej „Rozśpiewany Przedszkolak”, prace w komisji konkursowej oraz ufundowanie nagród.
Za pomoc w organizacji (nagłośnienie i oświetlenie sceny) dziękujemy Małgorzacie Białczak i Sławomirowi Duszakowi.

Organizatorzy: Eliza Cichoń, Natalia Chrostek

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie