Huragan zrewanżował się Unii, zadecydowała czwarta kwarta

A. Dobkowski
Patrycja Jarka na linii rzutów osobistych.
Patrycja Jarka na linii rzutów osobistych. A. Dobkowski
Zawodniczki ostrołęckiej Unii Basket przegrały wyjazdowe spotkanie 10. kolejki rozgrywek II ligi kobiet. Tym razem podopieczne trenera Macieja Kruszewskiego musiały uznać wyższość Huraganu Wołomin 63:66.

Sytuacja kadrowa Unii Basket ze spotkania na spotkanie staje się coraz lepsza. Do gry na pełnych obrotach powróciła liderka zespołu Justyna Kwiatkowska, ale problemy zdrowotne wykluczyły udział w meczu: Martyny Stachacz, Klaudii Jachimczyk i Mileny Kołoszko.
Gospodynie, od początku meczu walczyły niezwykle ambitnie i nieustępliwie, chcąc zrewanżować się za porażkę ze spotkania inauguracyjnego. Wówczas to koszykarki Unii odniosły pewne zwycięstwo 72:58. Tym razem po pierwszej połowie spotkania to zawodniczki z Wołomina prowadziły 40:30 i były zdecydowanie bliżej zwycięstwa.

Po zmianie stron podopieczne trenera Macieja Kruszewskiego zaczęły odrabiać straty i na początku czwartej kwarty doprowadziły do remisu.
Wówczas urazu doznała Justyna Kwiatkowska, a dwie z jej koleżanek z pięć przewinień musiały opuścić plac gry. W efekcie ostrołęczanki kończyły mecz w czwórkę i przegrały po dramatycznej końcówce 63:66.
- Zabrakło niewiele, aby wygrać ten mecz - podkreślał po spotkaniu, trener Unii Basket Maciej Kruszewski. - Zagraliśmy bardzo dobre zawody i gdyby nie problemy zdrowotne Justyny Kwiatkowskiej w czwartej kwarcie, z pewnością można było pokusić się o zwycięstwo.

Huragan Wołomin - Unia Basket Ostrołęka 66:63 (24:18, 16:12, 13:17, 13:16)