Hubert Hurkacz gra dalej. Polak awansował do ćwierćfinału w Monte Carlo

fb
Udostępnij:
Hubert Hurkacz (14.) pokonał w czwartek Hiszpana Alberta Ramosa-Vinolasa (37.) 2:0 (7:6, 6:2) i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP w Monte Carlo.

W Monte Carlo Hurkacz został pierwszym Polakiem, który wygrał mecz od czasów Wojciecha Fibaka. W I rundzie pokonał Boliwijczyka Hugo Delliena (92.) 2:0 (7:5, 6:4), a w II Hiszpana Pedro Martineza 2:1 (45.).

W czwartek Hurkacz zmierzył się z rodakiem tego ostatniego Alberto Ramosem - Vinolasem. W pierwszym secie panowie szli łeb w łeb, broniąc swojego serwisu i nie dając szans rywalowi na przełamanie. W pierwszym secie mieliśmy tylko dwa break-pointy - przy stanie 4:4, ale Hurkacz nie wykorzystał żadnego z nich. Polak zdominował jednak tie-breaka wygrywając 7:2 i pierwszego seta 7:6.

W drugiej odsłonie Hurkacz się rozkręcił. Ramos-Vinolas przegrał swoje dwa pierwsze gemy serwisowe i nie był w stanie przełamać Polaka, który wygrał seta 6:2. W całym meczu Hurkacz miał 13 asów serwisowych, a Hiszpan ani jednego. Polak wygrał 81 proc. punktów, gdy jego pierwsze podanie trafiało, ale co bardziej imponuje, wygrał aż 80 proc. wymian po drugim serwisie.

W ćwierćfinale Hurkacz zmierzy się z Bułgarem Grigorem Dimitrovem. W przeszłości panowie grali ze sobą raz - rok temu w Indian Wells. Wówczas trzysetowy bój wygrał Bułgar.

Materiał oryginalny: Hubert Hurkacz gra dalej. Polak awansował do ćwierćfinału w Monte Carlo - Polska Times