Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Honorowy obywatel Przasnysza

mch
Rektor Borecki z przewodniczącym Wojdą i burmistrzem Lendzionem
Rektor Borecki z przewodniczącym Wojdą i burmistrzem Lendzionem M. Chrzanowski
Rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego prof. Tomasz Borecki jest pierwszym honorowym obywatelem Przasnysza. Radni nadali mu ten tytuł w podziękowaniu za obecność uczelni w mieście.

Piąta jubileuszowa inauguracja roku akademickiego w Przasnyszu odbyła się w odnowionej dużej sali MDK-u w sobotę 23 października. Data ta przejdzie do historii miasta, ponieważ podczas inauguracji rektor SGGW prof. dr hab. Tomasz Borecki został Honorowym Obywatelem Przasnysza. Rada Miejska zdecydowała o nadaniu honorowego obywatelstwa rektorowi 29 września. Zrobiła to po raz pierwszy.
- W uznaniu zasług położonych u podstaw utworzenia Wydziału Zamiejscowego Międzywydziałowego Studium Gospodarki Przestrzennej SGGW w Przasnyszu oraz jego już pięcioletnią działalność mam zaszczyt w imieniu Rady Miejskiej w Przasnyszu wręczyć Panu akt nadania godności Honorowego Obywatela Miasta Przasnysza - powiedział podczas uroczystości przewodniczący Rady Miejskiej Zenon Wojda. - Jednocześnie dziękuję za przyjęcie naszej propozycji. Jesteśmy dumni, że wśród obywateli naszego miasta mamy tak znakomitą osobę i zarazem jesteśmy przekonani, że współpraca między tak renomowaną uczelnią i naszym miastem będzie w dalszym ciągu bardzo dobra. Bo przecież od dnia dzisiejszego jest to także pana miasto. Rektor dziękując, zapewnił, że traktuje przasnyski ośrodek zamiejscowy jak każdy inny, jako część wielkiego organizmu uczelni.
Podczas inauguracji wręczono dyplomy osobom, które uzyskały najlepsze oceny końcowe: Katarzynie Figurskiej-Sitarskiej (średnia 4,7), Halinie Bośkało (4,62) i Andrzejowi Kowalewskiemu (4,56).
Dariusz Korpetta, kierownik Wydziału Zamiejscowego podziękował władzom powiatowym i miejskim, dyrektorom LO, ZSP, ZSP nr 2 i ZS nr 3 za udostępnienie sal lekcyjnych oraz Nadleśnictwu Przasnysz za organizowanie zajęć terenowych. Kwiaty wręczono pani Danucie Gołębiewskiej za pomoc przy organizowaniu zajęć w uczelni.

Przasnyska uczelnia w liczbach

W nowym roku akademickim w Przasnyszu naukę rozpoczęło około 320 studentów. Kiedy uczelnia startowała w 2000 r. było ich tylko 94. Studia w tym roku skończyły 74 osoby. 50 z nich już obroniło prace dyplomowe. Większość prac dyplomowych zostało już złożonych, a od poniedziałku rozpoczęły się kolejne obrony. W tym roku zajęcia odbywają się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych przy ulicy Mazowieckiej. W planach Rady Miasta jest przeniesienie zajęć do budynku RDT.
Przasnyskie SGGW jest jednym z siedmiu wydziałów zamiejscowych tej uczelni.

Kim jest honorowy przasnyszanin

Prof. dr hab. Tomasz Borecki od 2002 roku jest rektorem Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Ma 55 lat. Z wykształcenia jest leśnikiem, choć do pracy do lasu jednak nie trafił. W 1983 - napisał doktorat, w 1995 roku habilitował się z nauk leśnych w zakresie urządzania lasu, w 1999 został profesorem nadzwyczajnym SGGW, a w zeszłym roku uzyskał tytuł profesora zwyczajnego.
W swoim dorobku naukowym ma 140 pozycji prac z czego 49 są to oryginalne prace twórcze, 30 przeglądowych i doniesień naukowych na konferencjach i sympozjach. Ponadto jest współautorem dwu książek, monografii i wielu innych opracowań.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki