MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Honorowi strażacy w orkiestrze

(mch)
Ks. dziekan Franciszek Różański, płk Waldemar Trochimiuk oraz nadleśniczy Jerzy Kondewicz zostali honorowymi członkami OSP.

12 marca w remizie OSP w Przasnyszu odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze członków orkiestry dętej Ochotniczej Straży Pożarnej. W programie zebrania znalazło się nadanie tytułów Członków Honorowych OSP. Otrzymali je ks. dziekan Franciszek Różański, proboszcz parafii św. Wojciecha w Przasnyszu, dowódca przasnyskiej jednostki wojskowej płk Waldemar Trochimiuk oraz nadleśniczy Nadleśnictwa Przasnysz Jerzy Kondewicz. Za szczególne zasługi dla orkiestry otrzymali honorowe członkostwo i prawo czynnego uczestnictwa w zebraniach orkiestry.
Orkiestra OSP w Przasnyszu liczy 35 członków. Jak wynika ze sprawozdania zarządu za 2003 rok, orkiestra zagrała aż 28 razy. Przygotowała oprawę muzyczną do wielu miejskich imprez i uroczystości, m.in. jak co roku zagrała na rezurekcji, wyścigu kolarskim "Szlakiem Św. St. Kostki", paradzie młodych, podczas powitania premiera Leszka Millera i prymasa Józefa Glempa oraz na zjeździe absolwentów LO. Ponadto jak co roku wzięła udział w Dniach Przasnysza oraz dała wiele innych koncertów. Niestety, problemem są finanse orkiestry. Mimo to w tym roku strażacy chcą odnowić elewację remizy, a być może uda się również wyremontować ją wewnątrz.
Członkowie orkiestry planują też poszerzenie składu o dziewczęta, które będą występowały w niej w charakterze mażoretek. Być może już niedługo rozpocznie się nabór.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki