Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Hojny Mikołaj

(ar)
W hali sportowej 3 stycznia bawił się tłum dzieci
W hali sportowej 3 stycznia bawił się tłum dzieci A. Rusinek
Od kilku lat w gminie Małkinia organizowane są spotkania dzieci z Mikołajem. W tym roku Mikołaj okazał się wyjątkowo hojny - przyniósł aż 1850 paczek - dla wszystkich przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjalistów.

- Zaczynaliśmy od 500 paczek dla dzieci z najuboższych rodzin. Dzisiaj, dzięki hojności coraz liczniejszych sponsorów mogliśmy obdarować prawie wszystkie dzieci w gminie i sprawiło nam to ogromną radość - mówi wójt Marek Kubaszewski.
Na hali sportowej w sobotę 3 stycznia panował rzeczywiście nadzwyczajny tłok, a na parkingu ledwie starczyło miejsca dla autokarów dowożących dzieci z gminnych szkół. Święty Mikołaj hasał z najmłodszymi dzieciakami, rozdawał nagrody w konkursach, do których przepychały się dzieci. Zabawa trwała kilka godzin. Choć niektórym dzieciom największą frajdę najwyraźniej sprawiała wielka torba z łakociami.
- Moje dzieci bardzo czekały na tego Mikołaja. Gwiazdkę w domu miały bardzo skromną, bo oboje z mężem marnie zarabiamy, ledwie wiąże się koniec z końcem. Na rarytasy nie starcza. Dzisiaj dzieciaki mają słodyczy do woli - mówi Teresa, matka trójki dzieci.
Spotkanie z Mikołajem w Małkini mogło się odbyć dzięki sponsorom: aptekom Barbary Grzelak i Ireny Kochańskiej, Firmie Transportowo-Usługowej M. Przesmyckiego, Grupie TeleNet, I&S Energy S.A., Krźger Polska, PPHU "Pantera" A. Zaręby z Czyżewa, PHU "Mado" A. Mroza z Kosowa Lackiego, PHU "Rylex" S. Leoniaka, PHU T. Saczuk - "Małkiniak", IGLO BUD 2000 - Z. Manowskiego, Rockwool Polska, salonowi fryzjerskiemu "Barbara", sklepowi "Gośka", PPUH Tranz Krusz I. Rupińskiej, Usługom Transportowym P. Dębkowiaka z Prostyni, Zakładowi Remontowo-Budowlanemu R. Rekosza.
Organizatorzy - Urząd Gminy w Małkini, GOK, GOPS i dzieci - dziękują wszystkim sponsorom za życzliwość.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki