TB
Hiszpańskie okładki po zwycięstwie Realu Madryt nad Manchesterem City. "Niech zstąpi Bóg i to wytłumaczy" AP/Associated Press/East News
Najpierw do wyrównania, a chwilę później do dogrywki doprowadził Rodrygo. W dodatkowym czasie przesądzającego o awansie do finału Madryt gola strzelił Karim Benzema. Tak Real Madryt wygrał z Manchesterem City, a hiszpańskie gazety są pod wrażeniem wyczynu drużyny Carlo Ancelottiego.

"PSG, Chelsea, City. Dzień świstaka" - zwrócił uwagę na okładce dziennik Mundo Deportivo. Real Madryt - delikatnie ujmując - drogi do finału nie miał usłanej różami. W 1/8 finału trafił na Paris Saint-Germain. Choć przegrał w pierwszym meczu 0:1, to awansował, wygrywając w rewanżu 3:1.

W kolejnej rundzie rywalem Królewskich była Chelsea. W pierwszej potyczce - i to w Londynie - wygrali 3:1. Jednak u siebie stracili zaliczkę i The Blues, wygrywając 3:1 - doprowadzili do dogrywki. W niej jedną bramkę, która przesądziła o losach rywalizacji zdobył Real. W półfinale - wiadomo. Real na rozkładzie ma kolejną drużynę napędzaną arabsko-rosyjskimi pieniędzmi.

"Madryt jest z innego świata" - podsumował AS, który nie ma wątpliwości, że byliśmy świadkami kolejnego wyjątkowego wieczoru na Santiago Bernabeu, który przejdzie do historii przytaczanej niezliczoną ilość razy. "Byliśmy na aucie, ale Bóg powiedział mi: To twój dzień - cytuje gazeta Rodrygo. Ponadto zauważa, że Real zagra o swoje 14. najbardziej prestiżowe klubowe trofeum w Europie.

Wyczyn zespołu Carlo Ancelottiego docenił także kataloński Sport. "NIESAMOWITE" - nie kryje na swojej okładce i przyznaje zaskoczenie kolejnym odrobieniem strat. Prawdopodobnie w najtrudniejszej sytuacji, gdy zespół leżał na łopatkach, a losy rywalizacji Królewscy odwrócili w kilka minut.

Z kolei Marca porównuje środowy wieczór na Santiago Bernabeu do cudu. "Niech zstąpi Bóg i to wytłumaczy" - prosi na okładce.

Natomiast wracając do okładki Mundo Deportivo, znalazł się na niej Robert Lewandowski. Zdaniem gazety, napastnik Bayernu Monachium chce gwarancji, że FC Barcelona będzie starać się go kupić. To kluczowa informacja, by wiedzieć, na ile może naciskać działaczy bawarskiego klubu.