Historyczny wyczyn OKLA w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików

Reprezentanci OKLA dumnie prezentują medale.
Reprezentanci OKLA dumnie prezentują medale. OKLA Ostrołęka
Tak dobrego występu młodzików w historii startów Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki jeszcze nie było.

W międzywojewódzkich mistrzostwach rozgrywanych w stolicy kraju ostrołęczanie wywalczyli siedem medalowych pozycji oraz trzydzieści punktów do ogólnopolskiej klasyfikacji współzawodnictwa sportowego. Najlepiej w zawodach zaprezentowała się Wiktoria Pławska. Podopieczna trenera Konrada Szustera rozpoczynająca swoją przygodę w konkurencji pchnięcia kulą (3 kg) nie dała szans swoich rywalkom. Wynik 12,44 m zapewnił jej nie tylko złoty medal, ale również awans na Mistrzostwa Polski. Kolejny medal w konkurencji technicznej - rzucie młotem (3 kg) wywalczyła Dominika Sęk.

Podopieczna trenera Bartosz Witkowskiego w najdalszej próbie posłała młot na odległość 24,38 m. W mistrzostwach młodzików reprezentanci OKLA wywalczyli jeszcze pięć brązowych medali. Na najniższym stopniu podium stanął kolejny z podopiecznych trenera Konrada Szustera - Albin Zapadka, który w konkurenci pchnięcia kulą (5 kg) uzyskał wynik 12,55 m. Bardzo dobrze zaprezentowała się w zawodach Aleksandra Olewiecka, która zgarnęła dwa brązowe medale. Podopieczna trenera Bartosza Witkowskiego pierwszy wywalczyła w skoku w dal z wynikiem 4,67 m. Drugi medal zawodniczka OKLA zdobyła w sprincie na 100 metrów z wynikiem 12,99 s (w eliminacjach 12,91 s).

Z zawodów z medalem wrócił również Patryk Bednarczyk w rzucie dyskiem (1 kg). Podopieczny trener Katarzyny Szuster wynikiem 41,22 m ustanowił nowy rekordy życiowy. Grono medalistów uzupełnił Patryk Werbanowski. Niezwykle utalentowany sprinter prowadzony przez trenera Roberta Brzuzego w finałowym biegu uzyskał 11,91 s. Niewiele brakowało, aby dorobek medalowy OKLA był jeszcze lepszy. Czwarte miejsce w rzucie oszczepem (600 g) z wynikiem 41,32 m zajął Damian Niedźwiecki. Podopieczny trenera Roberta Brzuzego był o krok od zdobycia wymarzonego medalu. Podobnie bliska szczęścia w rzucie młotem (3 kg) była Natalia Leleń. Podopieczna trenera Marka Kwiatkowskiego z wynikiem 20,32 m uplasowała się tuż za podium rywalizacji.

Cała relacja z imprezy w kolejnym papierowym wydaniu "Tygodnika Ostrołęckiego"