Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Historyczny Marcin

(mb)
Uczeń z Różana został laureatem konkursu historycznego. 15-letni Marcin Wasielewski, uczeń III klasy Publicznego Gimnazjum w Różanie, jako jedyny w szkole nie będzie pisał 8 maja sprawdzianu humanistycznego. To przywilej laureata Wojewódzkiego Konkursu Historycznego.

Marcin w ten czwartek będzie miał wolne, a i tak otrzyma ze sprawdzianu maksymalną liczbę punktów.
- Marcin po wygraniu eliminacji rejonowych konkursu, które odbywały się w Ostrołęce, został jednym z 26 uczestników wojewódzkiego finału, który rozegrano w Warszawie - mówi Krzysztof Złotkowski, nauczyciel historii. - Tylko troje uczestników finału było spoza Warszawy.
Marcin zdobył drugi wynik w finale i w ten sposób został laureatem konkursu.
- Od dawna interesuję się historią - przyznaje Marcin. - To mój ulubiony przedmiot, choć lubię także inne przedmioty humanistyczne.

- Marcin jest bardzo dociekliwym uczniem - mówi Krzysztof Złotkowski. - Już parę lat temu, gdy nakręcono film "Titanic", dopytywał mnie o różne szczegóły z tym związane. Żeby odpowiedzieć na niektóre jego pytania, musiałem się sporo nagimnastykować. Jestem przekonany, że taki stosunek Marcina do nauki ukszałtowany został przede wszystkim w jego domu.
Marcin jest jednym z najlepszych uczniów różańskiego gimnazjum. Na półrocze i na koniec roku nigdy nie miał ocen gorszych niż piątki. Po ukończeniu gimnazjum zamierza uczyć się w III LO w Ostrołęce, gdzie uczy się dziś jego starsza siostra.
- Chciałbym podziękować paniom z biblioteki miejskiej w Różanie, że w czasie weekendów zechciały wypożyczać Marcinowi do domu książki potrzebne mu do przygotowania się do konkursu - mówi Krzysztof Złotkowski.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki