Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Gwiazdy w klasztorze i na złomowisku

mch
Aras czytający
Aras czytający M. Chrzanowski
Piotr Gulczyński (Gulczas), Arkadiusz Nowakowski (Aras), Magda Modra, Krzysztof Skiba, Misza Hairulin - to kolejne gwiazdy, które zagrały w filmie przasnyskiej Grupy Filmowej Sajgon. W niedzielę 22 sierpnia ekipa była na półmetku.

- Dziś kręcimy 13. albo 14. scenę - poinformował nas Marcin Sobociński z GF Sajgon. Około południa ekipa kręciła sceny w przasnyskim klubie zdrowia i urody Strefa Otwarta państwa Skowrońskich. Na planie pojawił się Misza Hairulin - kompozytor i aranżer muzyki, instrumentalista, znany przede wszystkim z programu "Maraton uśmiechu", w którym gra na kontrabasie. W przasnyskiej produkcji zagrał urzędnika.
- Przychodzę na złomowisko i wymagam jakichś dokumentów, a na końcu gonią mnie stamtąd pieskiem - opowiada w dużym skrócie o swojej roli.
Muzyk przyznaje, że jest to jego pierwszy udział w filmie. Zagrał z ciekawości i na pamiątkę. Jak mówi, będzie puszczał ten film swoim dzieciom. W scenie kręconej w klubie Strefa Otwarta Misza gra w stroju sportowym, ćwicząc na siłowni. Razem z kolegą, urzędnikiem, ścigają się na rowerach treningowych.
- Tej sceny nie było w scenariuszu, ale postanowiliśmy ją dodać - wyjaśnia Marcin. Sobociński.
- Jak widać, pracują z sercem i zacięciem. Zapewne z każdą produkcją będą coraz lepsi - ocenia Misza.

Skiba spowiednik, Gulczas cwaniak

Do kościoła wbiega wystraszony chłopak. Hałasując budzi drzemiącego akurat księdza spowiednika.
- Tak mój synu? - pyta wyrwany ze snu ojciec Skiba. - Co tak? - pyta wystraszony chłopak. - Nie co tak, tylko niech będzie pochwalony. - Tak zaczyna się dialog jednej ze scen. W niedzielne popołudnie Krzysztof Skiba, lider zespołu Big Cyc, we własnej sutannie zasiadł w konfesjonale przasnyskiego klasztoru, aby udzielić spowiedzi głównemu bohaterowi - Gąsiorowi. Kilku wiernych, którzy przybyli do kościoła, z zaciekawieniem przyglądało się pracy ekipy, początkowo nie bardzo wiedząc, co się tak naprawdę dzieje.
Wieczorem filmowcy i aktorzy przenieśli się do hotelu Imperium. Tym razem akcja toczyła się w dyskotece. Wziął w niej udział Piotr Gulczyński, Arkadiusz Nowakowski i Magda Modra, znani z programu "Bar". Zdjęcia zakończyły się o piątej rano. Ale poniedziałek 23 sierpnia był równie pracowity. Na złomowisku Jerzego Galewskiego kręcona była scena wizyty urzędników ze starostwa, którzy mieli przeprowadzić tam kontrolę. W scenie tej zagrali: Misza Hairulin, Piotr Gulczyński i Arkadiusz Nowakowski.
- Gram cwaniaka, który próbuje oszukać właściciela warsztatu. Aras natomiast gra faceta, który udaje kalekę - wyjawia Gulczas. A Aras dodaje:
- O przasnyskiej grupie filmowej dowiedziałem się od Gulczasa. Dla mnie jest to nowe, ciekawe doświadczenie, ale uważam, że największy szacunek należy się chłopakom z Przasnysza, którzy zamiast pić piwo gdzieś pod sklepem, robią film - podkreśla Aras.
- W połowie września powinniśmy skończyć - zapowiada zapracowany Marcin Sobociński.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki