Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Guzik zwalnia Kaczyńskiego, powołuje Kaczorowskiego

(jp)
Grzegorz Kaczorowski jest jednak wicedyrektorem Meditransu Ostrołęka. Szef stacji pogotowia ratunkowego i transportu sanitarnego Andrzej Guzik powołał Kaczorowskiego na stanowisko swojego zastępcy ds. logistyki i marketingu z dniem 5 kwietnia.

Grzegorz Kaczorowski do kwietnia 2002 roku był dyrektorem Rejonowego Urzędu Poczty w Ostrołęce. Przez dwa lata walczył przed sądem pracy o przywrócenie na poprzednio zajmowane stanowisko. 26 marca Sąd Okręgowy w Ostrołęce wydał wyrok nakazujący przywrócenie Kaczorowskiego do pracy na dotychczasowych warunkach. Wyrok miał klauzulę natychmiastowej wykonalności. Grzegorz Kaczorowski ostatecznie jednak nie wrócił do pracy na poczcie. Znalazł natomiast nową pracę w Meditransie.
O spodziewanej nominacji Kaczorowskiego do Meditransu pisaliśmy kilkakrotnie na łamach TO. Gdy w informacji "Dyrektorów dwóch" (dotyczącej wygranego procesu Kaczorowskiego z pocztą) napisaliśmy, że jest on wicedyrektorem Meditransu, zarówno Kaczorowski, jak i Guzik zaprzeczyli i zażądali sprostowania. Gdy sprostowanie ukazało się tydzień temu na łamach TO, Grzegorz Kaczorowski od dwóch dni urzędował w gabinecie dyrektora ds. logistyki i marketingu.
- Pan Kaczorowski przyszedł do mnie, odbyliśmy rozmowę i na jej podstawie doszedłem do wniosku, że jest odpowiednią osobą na to stanowisko - powiedział nam dyrektor Meditransu Andrzej Guzik. - Pan Kaczorowski ma kwalifikacje, ukończył Politechnikę Warszawską oraz podyplomowe studia z organizacji i zarządzania, jest członkiem Związku Logistyków Polskich. Prowadziłem konsultacje w sprawie tej kandydatury, między innymi z Ligą Polskich Rodzin i innymi siłami politycznymi.
Grzegorz Kaczorowski krótko był w nowej pracy. W połowie ubiegłego tygodnia wziął urlop bezpłatny, żeby do końca załatwić formalności związane z odejściem z poczty.
Nominacja Grzegorza Kaczorowskiego jest kolejną zmianą kadrową w Meditransie. Zaczęło się od wymiany dyrektora. W grudniu Zarząd Województwa Mazowieckiego odwołał Lecha Wołczuka. Ostatnio zaś stanowisko zastępcy ds. logistyki i marketingu stracił Tadeusz Kaczyński. Obaj byli dyrektorzy należą do SLD. Ich miejsca zaś zajęły osoby z nadania LPR, która współrządzi województwem.
Tadeusz Kaczyński, choć stracił stanowisko, nadal jest zatrudniony w Meditransie. Jak poinformował nas Andrzej Guzik, Kaczyński będzie kierował stacją transportu sanitarnego.
- W stacji tej występuje trudna sytuacja finansowa. Transport sanitarny w naszej firmie przynosi straty. Pan Kaczyński na moją prośbę podjął się naprawy sytuacji w tej stacji - mówi dyrektor Guzik.
Tymczasem wciąż nierozstrzygnięte pozostają roszczenia pracownicze byłego dyrektora Meditransu Lecha Wołczuka, który uważa, że został zwolniony ze złamaniem prawa. Pozew Wołczuka jest w sądzie pracy. Pierwsza rozprawa miała się odbyć 8 kwietnia, ale z powodu nieobecności pełnomocnika Zarządu Województwa została odroczona do 13 maja. Trwa również spór Rady Miejskiej Ostrołęki z Zarządem Województwa. Miejscy radni uważają, że zostali pominięci w procedurze odwoływania dyrektora a ich negatywna opinia w tej sprawie została zlekceważona. W poniedziałek 26 kwietnia sprawą zmian kadrowych w Meditransie Ostrołęka oraz sporem między Radą Miejską a Zarządem Województwa ma zająć się sejmik mazowiecki w Warszawie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki