Grand Prix Polski

cb
Manuela Wikieł
Manuela Wikieł Archiwum
Coraz śmielej w rywalizacji z najlepszymi pływaczkami w kraju poczynają sobie reprezentantki ostrołęckich klubów.

W Grand Prix Polski rozgrywanym w Warszawie, z dobrej strony pokazały się Manuela Wikieł (UŚKS Ostrołęka) i Paulina Dawid (UKS Piątka Ostrołęka).
- To był zdecydowanie lepszy start niż na Mistrzostwach Polski 15-latków - oceniła po zawodach Manuela Wikieł.

Podopieczna Włodzimierza Janczewskiego była piąta na 800 m stylem dowolnym z czasem 9:24,20. Wygrała Otylia Jędrzejczak przed Aleksandrą Urbańczyk. Na 400 m dowolnym Manuela była siódma bijąc o 2,60 sekundy rekord życiowy (4:31,29), a na 200 m zajęła dziewiąte miejsce (2:09.90). Zawodniczka UŚKS zadebiutowała też w rywalizacji na 100 m stylem klasycznym. Była dwunasta z wynikiem 1:20,82.

W Grand Prix Polski debiutowała Paulina Dawid z UKS Piątka Ostrołęka.
- Paulina ubiegły rok straciła przez choroby. Brakuje jej startów - mówi ojciec i trener zawodniczki Edward Dawid. - Na Grand Prix pojechała po solidnej pracy treningowej wykonanej podczas ferii i poprawiła o 2 sekundy rekord życiowy na 200 m delfinem (2:35,04). Cieszą postępy jakie robi na poszczególnych dystansach - podkreśla.

Paulina zajęła dziewiąte miejsce na 200 m stylem motylkowym. Była trzynasta na 100 m (1:11,24) i dwunasta na 50 m motylkowym (31,94), a jedenaste miejsce zajęła na 200 m stylem zmiennym (2:34,33).

Czołowa zawodniczka UKS Piątka wystartuje na kwietniowych Mistrzostwach Polski Seniorów.
- Wystartuje by zdobywać doświadczenie. Najważniejszą imprezą będą dla Pauliny Mistrzostwa Polski 15-latków, które odbędą się w lipcu - informuje Edward Dawid.

W Warszawie startował również Maciej Lewandowski. Wychowanek UŚKS Ostrołęka obecnie reprezentuje barwy AZS AWF Warszawa. Najlepiej wypadł na 200 m stylem motylkowym. Był czwarty z czasem 2:01,79.