Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Grand Meble idą na Szczytno

jaz
Firma Grand Meble z Łysych zbuduje nową fabrykę mebli. Nie powstanie ona jednak ani w Łysych, ani w Ostrołęce.

- Około 200 osób znajdzie zatrudnienie w nowej fabryce mebli, którą zbuduje w naszej dzielnicy przemysłowej firma Grand Meble - powiedział nam burmistrz Szczytna Paweł Bielinowicz. Od niego również dowiedzieliśmy się, że firma Waldemara Wolffa otrzymała atrakcyjną ofertę inwestycyjną, na którą składały się zwolnienia z podatku oraz zakup terenu na preferencyjnych warunkach. Burmistrz Szczytna powiedział nam, że ostatnio pozyskał również inwestora z Łomży, który będzie budował stację benzynową z motelem.
Z prezesem Grand Meble nie udało nam się skontaktować, ponieważ przebywa za granicą. Natomiast Andrzej Kowalczyk, szef Ostrołęckiego Forum Gospodarczego, którego Waldemar Wolff jest członkiem, powiedział nam, że wie o planach budowy w Szczytnie fabryki mebli przez Waldemara Wolffa.
- Waldek jest moim przyjacielem, członkiem OFG i niejednokrotnie z kolegami rozważaliśmy, aby tę fabrykę wybudował w Ostrołęce - powiedział nam Kowalczyk. - Nigdy nie było jednak takiej opcji. Waldek kocha Mazury, lubi wodę, lasy, czyste powietrze i ma dość zamykania okien wieczorem. Znam mechanizm, który spowodował, że firma Grand Meble na długo zwiąże się ze Szczytnem. Są to modelowe rozwiązania. Chciałbym, by podobnie było w Ostrołęce. Propozycję aby u nas było podobnie, przedstawię na najbliższym posiedzeniu Rady Gospodarczej przy prezydencie miasta - dodał szef Ostrołęckiego Forum Gospodarczego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki