Grad medali OKLA i UKS Siódemka

Złota sztafeta dziewcząt UKS Siódemka Ostrołęka
Złota sztafeta dziewcząt UKS Siódemka Ostrołęka UKS Siódemka Ostrołęka
Aż siedemnaście medali padło łupem lekkoatletów OKLA Ostrołęka i UKS Siódemka w Mistrzostwach Mazowsza przeprowadzonych na stadionach Orła i Skry w Warszawie.

Podopieczni trenerów Marka Mierzejewskiego i Dariusza Dąbrowskiego wywalczyli w zawodach cztery złote medale. Na najwyższym stopniu podium stanął z UKS Siódemka stanął Daniel Gadomski w biegu na 800 juniorów - 1:54.25. Złote medale wywalczyli także: Karol Kudrzycki w biegu na 1500 m juniorów - 4:16.47, Kornelia Suchecka w trójskoku juniorek - 10.80 m oraz sztafeta 4 x 100 m juniorek młodszych w składzie: Paulina Pilarska, Marta Łada, Victoria Ejzemberg, Renata Kołodziejczyk - 51.68 s.

Srebrne medale zdobyli: Victoria Ejzemberg w biegu na 400 m juniorek młodszych - 60.85 s, Kornelia Suchecka w skoku w dal juniorek z wynikiem 5.00 m. Brązowe medale wywalczyli z kolei: Adam Piątkowski w biegu na 1500 m juniorów młodszych - 4:14.59 i Paulina Pilarska w biegu na 1500 m juniorek młodszych - 5:16.20.

Dziewięć medali, w tym aż pięć złotych zdobyli z kolei reprezentanci OKLA. Do rywalizacji w zawodach przystąpili podopieczni trenerów Katarzyny i Konrada Szusterów, Bartosza Witkowskiego i Roberta Brzuzego. W pchnięciu kulą juniorów młodszych (5 kg) zwyciężył Damian Niedźwiecki - 14.58 m. Drugie złoto podopieczny trenera Roberta Brzuzego dołożył w rzucie oszczepem - 48.94 m. Złote medale wywalczyli także: Kinga Gawrych w rzucie młotem juniorek młodszych (3 kg) - 36.64 m. Magdalena Olszewska w rzucie dyskiem juniorek młodszych - 32.88 m oraz Aleksandra Gruz w biegu na 800 m juniorek - 2:27.21.

Srebrne medale wywalczyli: Natalia Nowak w biegu na 3000 m juniorek - 10:46.52 oraz Magdalena Piendak w rzucie dyskiem juniorek młodszych - 28.82 m. Na najniższym stopniu podium stanęli: Mateusz Boruch w pchnięcie kulą juniorów (6 kg) - 14.59 m oraz Klaudia Borkowska w biegu na 400 metrów juniorek - 58.59 s.