Grad medali i rekordów WOPR-OS w Mistrzostwach Polski

Świetny debiut w ratownictwie wodnym zaliczyła Maria Murawska
Świetny debiut w ratownictwie wodnym zaliczyła Maria Murawska Arkadiusz Dobkowski
Aż czternaście medali, w tym sześć złotych, pięć srebrnych i trzy brązowe medale trafiły na konto ratowników WOPR-OS w Letnich Mistrzostwach Polski.

Po świetnych wynikach w Grand Prix Polski, tym razem podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego świetnie zaprezentowali się w najważniejszej imprezie pierwszej części sezonu. Do rywalizacji przystąpiła silna reprezentacja w składzie: Anna Mierzejewska, Karolina Kaczyńska, Maria Murawska, Julia Orzoł, Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski i Kacper Mierzejewski.

Świetny debiut w zawodach zanotowała 13-letnia Maria Murawska, która nie tylko ustanawiała rekordy życiowe, ale poprawiła trzy rekordy kraju i wywalczyła cztery złote medale. Podopieczna trenera Dariusza Małkowskiego okazała się najlepsza na 100 m z przeszkodami z czasem 1:06.22, 50 m holowanie manekina - 41.06 s, 100 m ratowanie manekina w płetwach - 1:09.17 i 100 m ratownik - 1:13.63. W klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski w kategorii młodzik ostrołęczanka została najlepszą zawodniczką.

Po raz kolejny w imprezie najwyższej rangi nie zawiódł także Hubert Nakielski. 16-letni ratownik startując z zawodnikami nawet o dwa lata starszymi notował świetne wyniki, poprawiając rekordy życiowe. Srebrny medal Hubert zdobył na dystansie 200 m z przeszkodami z czasem 2:11.16, brąz zdobył na dystansie 50 m holowanie manekina - 33.30 s. Złoto z kolei padło łupem ostrołęczanina na dystansie 100 m ratownik - 57.94 s. W klasyfikacji generalnej dało to trzecie miejsce w kategorii junior.

Kolejne medale do dorobku reprezentacji WOPR-OS dołożył Mateusz Adamowski. 14-letni zawodnik świetnie radził sobie w gronie juniorów młodszych, poprawiając w każdym starcie rekord życiowy. Ostrołęczanin złoty medal wywalczył na dystansie 100 m z przeszkodami z czasem 1:05.71, a kolejne trzy srebrne krążki na dystansach: 50 m holowanie manekina - 40.62 s, 100 m ratowanie manekina w płetwach - 1:04.24, 100 m ratownik z czasem 1:10.08. W klasyfikacji generalnej w gronie juniorów młodszych zajął drugą lokatę.

Sukcesem okazał się także start reprezentacji dziewcząt w konkurencji drużynowej rzut liną, gdzie podopieczne trenera Dariusza Małkowskiego zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Tytuł wicemistrzyń Polski i srebrny medal przypadł Annie Mierzejewskiej i Juli Orzoł, natomiast brązowy medal zdobyły Karolina Kaczyńska i Maria Murawska. W tej samej konkurencji w kategorii mężczyzn open Hubert Nakielski i Kacper Mierzejewski uplasowali się na dziesiątym miejscu wśród 32 startujących drużyn.

Cały artykuł tylko w kolejnym papierowym wydaniu "Tygodnika Ostrołęckiego"