MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Grad medali dla wyszkowskich tancerzy i wokalistów

Archiwum zespołu
Młodzi artyści z WOK "Hutnik" nagrodzeni na węgierskim festiwalu
Młodzi artyści z WOK "Hutnik" nagrodzeni na węgierskim festiwalu Archiwum zespołu
Nagrodę grand prix, osiem złotych i jedenaście srebrnych medali przywieźli słuchacze Studia Piosenki oraz Sylabianki z Międzynarodowego Festiwalu "Veszpremskie Igrzyska" na Węgrzech.

Festiwal w Veszprem odbywał się w dniach 2 -8 października. Wyszków reprezentowali w nim młodzi artyści, na co dzień kształcący swoje umiejętności w Wyszkowskim Ośrodku Kultury "Hutnik". Studio Piosenki reprezentowali: Monika Turek, Julia Antoniak, Anita Śliwa, Hubert Zduńczyk i Mateusz Nasiadka - wszyscy wrócili z festiwalu z nagrodami. Wokalistów przygotowała do konkursu Irena Zdunek. Do rywalizacji w kategoriach tanecznych stanęły Sylabianki: Aleksandra Perzyna, Dominika Lipska, Beata Wierzchołowska i Katarzyna Czyżak. Choreografie dla dziewcząt przygotowała Katarzyna Błaszczak. Opiekę artystyczną w Węgrzech nad młodymi artystami z Wyszkowa sprawowały Irena Zdunek, Nina Wilczyńska i Anita Śliwa.

Wyjazd okazał się niezwykle owocny, ponieważ reprezentacja Wyszkowa przywiozła aż dwadzieścia nagród, w tym Grand Prix dla zespołu za najwyższy poziom artystyczny wśród tancerzy. Ponadto "Sylabianki" wytańczyły złoty medal za wykonanie choreografii "Goldeneye" w kategorii zespołowej (inne formy tańca) do lat 16; złoty medal za wykonanie choreografii "Damy" w kategorii zespołowej show do lat 16, srebrny medal za wykonanie choreografii "Siostry" w kategorii zespołowej modern do lat 16. Złoty medal zdobyła Beata Wierzchołowska za wykonanie choreografii "Folk-rock" w kategorii inne formy tańca solo od 17 do 22 lat. Beata zdobyła też srebro w kategorii solowej show od 17 do 22 lat. Srebrny medal przypadł Katarzynie Czyżak za wykonanie choreografii "Galaxy Bird" w kategorii solowej show do lat 16. Kasia wytańczyła też srebro w kategorii solowej jazzbalet do lat 16. Dominika Lipska zdobyła srebrny medal za wykonanie choreografii "Niedorajda" w kategorii solowej inne formy tańca do lat 16. W duecie z Beatą Wierzchołowską Dominika wywalczyła też złoto w kategorii duetowej modern od 17 do 22 lat. Dziewczęta nagrodzono również srebrnym medalemw kategorii duetowej rock'n'roll.

Wśród wokalistów dwa złote medale przypadły Mateuszowi Nasiadce - w kategorii musical i pop solo powyżej 22 lat. Monika Turek wyśpiewała złoto w kategorii musical solo od 17 do 22 lat oraz srebro w kategorii pop solo od 17 do 22 lat. Złoto w tej kategorii otrzymał jej kolega ze Studia Piosenki, Hubert Zduńczyk za wykonanie piosenki "Gdy umiera dzień. Hubert zdobył też srebro w kategorii musical solo. Także srebrny medal przyznano Julii Antoniak w kategorii pop do 12 lat. Anita Śliwa za piosenki "Lata 20,. lata 30." i "Dziś prawdziwych Cyganów już nie ma" wywalczyła srebro w kategorii pop powyżej 22 lat. Ponadto srebrny medal jury konkursu przyznało kwartetowi "Grupa I" za wykonanie piosenki "Smak i zapach pomarańczy" w kategorii kwartet pop powyżej 22 lat.

Więcej informacji z Wyszkowa i powiatu wyszkowskiego znajdziesz tutajWyszków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki