Gra na Euro - Super Soccer Noggins

materiał partnera

W dzisiejszych czasach gry przeznaczone na przeglądarki internetowe zaczynają sobie powoli zdobywać w pełni zasłużone miejsce w świecie gier komputerowych. Tym razem przyjrzymy się arcadowo – sportowej, choć z naciskiem na ten pierwszy człon, produkcji – Super Soccer Noggins, która jest kontynuatorką dobrze znanej niektórym serii Heads Arena, w której wcielaliśmy się w piłkarzy z ogromnymi głowami i rywalizowaliśmy z komputerowo sterowanym przeciwnikiem lub innym „żywym graczem” w komicznym wydaniu tradycyjnej piłki nożnej. Wiele elementów tejże serii zostało przeniesionych do tej gry: mecze również rozgrywają się w formie „jeden na jednego” na dwuwymiarowej planszy a naszym zadaniem jest umieszczenie piłki w bramce przeciwnika jak najwięcej razy w ciągu sześćdziesięciu sekund. Tym razem jednak zabawa jest nieco bardziej zróżnicowana, choć twórcy nie przygotowali dla nas trybu szybkiego meczu czy choćby możliwości rywalizowania z innym graczem.

Zawodnicy, w których możemy się wcielić w każdym z meczów przydzieleni są do odpowiedniej reprezentacji narodowej i mimo że nie są w żaden sposób podpisani ani nazwani, bez problemu możemy zauważyć, że są karykaturami występujących w rzeczywistości sławnych piłkarzy – nie musimy nawet być w tym celu szczególnymi fanami piłki nożnej, twórcy postanowili wybrać na reprezentantów tych zawodników, których prawdopodobnie zna każdy.

Podczas gdy mechanika zabawy przypomina w dużej części tę znaną z Heads Arena, o czym wspomniano na samym początku to tym razem z pewnością nie znudzi się tak szybko i sprawi znacznie więcej zabawy. Po pierwsze: skrócony został nieco czas każdego ze spotkań – zamiast trwających dziewięćdziesiąt sekund (z obowiązkową przerwą na reklamę w połowie) potyczek, mamy sześćdziesiąt sekund czystej akcji. Nareszcie różnią się między sobą również plansze: poza kolorystyką i motywami, posiadają one elementy wpływające bezpośrednio na rozgrywkę, jak dodatkowe pofałdowanie terenu czy ruchome przeszkody, które sprawiają, że wybijanie piłki i liczenie, że trafi do bramki przeciwnika staje się niekoniecznie najlepszą strategią. Mecze stają się również o wiele ciekawsze za sprawą pojawiających się co jakiś czas bonusów, które możemy zebrać uzyskując, przykładowo, zdolność zaszarżowania przeciwnika, aby chwilowo ogłuszyć go i zapewnić sobie możliwość trafienia praktycznie bez oporu do bramki.

W Super Soccer Noggins ciekawym rozwiązaniem jest także możliwość i niejako konieczność ulepszania naszych zawodników z czym nie mieliśmy wcześniej do czynienia w przytoczonej serii gier Heads Arena, w której jedyne co musieliśmy zrobić to wybrać naszego ulubionego piłkarza i przystąpić do rywalizacji. Każdy z zawodników posiada cztery atrybuty: związane z „mobilnością” Rush oraz Backtrack, a także Jump odpowiedzialny za wysokość skoków i kontrolowania naszego bohatera w czasie lotu; ostatnim z atrybutów jest Kick odpowiedzialny za siłę i szybkość strzałów. Sprawia to, że gracz ma poczucie, iż rzeczywiście robi jakiś postęp pokonując kolejne etapy, a co za tym idzie bardziej wymagających oponentów.