MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Goworowo. Dzień Dziecka i uroczyste przekazanie samochodu strażakom ochotnikom. 29.05.2022. Zdjęcia

Beata Modzelewska
Beata Modzelewska
Fot. Beata Modzelewska
To niewątpliwie był miły dzień dla dzieci. Ale uśmiechy gościły też na twarzach dorosłych. Szczególnie ciepło będą 29 maja 2022 wspominać goworowscy strażacy ochotnicy.

Impreza odbyła się na placu przy kościele. Były dmuchańce, stoiska z lubianymi przez najmłodszych gadżetami i słodkościami. Były też atrakcje przygotowane przez pracowników GOKSiR - zabawy oraz konkursy z nagrodami. Można było posłuchać duetu "Tu i teraz", potańczyć zumbę i popatrzeć na pokaz karate w wykonaniu OKKK.

Podczas tej imprezy samorządowcy wręczyli prezent strażakom OSP Goworowo. I to prezent nie byle jaki - samochód.

- To jest lekki samochód pożarniczy, przeznaczony głównie do ratownictwa drogowego, zwalczania niewielkich zagrożeń, pożarów - objaśniał Piotr Kosiorek, wójt gminy Goworowo.

Pojazd kosztował 240 tysięcy złotych. Złożyły się na ten zakup (po 1/3):

  • samorząd województwa mazowieckiego
  • samorząd powiatu ostrołęckiego
  • samorząd gminy Goworowo

Na ręce Kazimierz Wyrębka - strażaka-ochotnika z bardzo długim stażem przekazane zostały kluczyki do auta wraz z życzeniami...

Wielu lat szczęśliwej służby. Aby ten samochód był dla was właściwym narzędziem w pracy i by był bezpieczny w użytkowaniu

- mówił wójt.

A Dariusz Mierzejewski, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Ostrołęce, przedstawiciel samorządu województwa mazowieckiego, odczytał list od marszałka Mazowsza Adama Struzika.

Samorząd województwa mazowieckiego już od 16 lat wspiera jednostki straży w wypełnianiu ich trudnej i odpowiedzialnej misji. Finansujemy m.in. zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych i sprzętu ratowniczego oraz przekazujemy pieniądze na promocję bezpieczeństwa. Od 2006 do 2021 roku z budżetu województwa przeznaczyliśmy ponad 143 mln zł. W tym roku planujemy przeznaczyć w ramach dotacji blisko 15 mln zł i 4 mln zł na kupno wyposażenia oraz środków ochrony osobistej dla członków OSP. Cieszę się, że mogliśmy wspomóc także bardzo zasłużoną dla naszego regionu jednostkę OSP w Goworowie, dofinansowując zakup lekkiego specjalnego samochodu ratownictwa technicznego. (...) Jestem pełen uznania dla dotychczasowych imponujących dokonań jednostki OSP w Goworowie, która może się poszczycić piękną, ponad stuletnią historią. Serdecznie dziękuję druhom i druhnom za trud, zaangażowanie oraz sprawnie przeprowadzane interwencje. Są państwo wzorem do naśladowania dla nas wszystkich.

Wraz z wójtem i dyrektorem WORD kluczyki do auta przekazywała strażakom Danuta Domasik, radna gminy Goworowo.

od 16 lat

Świętowali też pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Goworowie, bo 29 maja przypada Dzień Działacza Kultury.

Życzymy im co najmniej takiej aktywności i kreatywności jak dotychczas!

Zobacz także zdjęcia z innej niedawnej uroczystości w Goworowie:

Goworowo. Uroczyste otwarcie przedszkola i żłobka. 25.05.2022. Zdjęcia

Zobacz inne materiały z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki