Gorące derby

TKalinowski
Bramka Marcina Manowskiego strzelona w ostatniej minucie sobotniego meczu w Makowie Maz. dała Koronie HiD komplet punktów w kolejnych derbach byłego województwa ostrołęckiego.

Nie minęły dwie minuty meczu na stadionie w Makowie Maz. i już prowadzili goście. Bramka padła po firmowej wrzutce piłki w pole karne autorstwa Mariusza Nadrowskiego. Dopadł do niej Karol Dmochowski i nie namyślając się długo wbił do bramki rywali. Wcześniej gospodarze domagali się "jedenastki" po zagraniu ręką w polu karnym Korony HiD. Tuż przed gwizdkiem na przerwę, Andrzej Popielarski okazał się sprytniejszy od Jacka Rudnickiego oraz Rafała Gorodziejczyka i doprowadził do remisu. Po wznowieniu gry tym razem z rzutu karnego trafił Mariusz Nadrowski (karny podyktowano za faul na Dmochowskim). Kwadrans później, stan rywalizacji znów wyrównał Popielarski uderzeniem z ponad 20 metrów. Losy meczu wyjaśniły się dopiero w ostatniej minucie. Wtedy to w zamieszaniu w polu karnym Makowianki najlepiej zachował się Marcin Manowski. Jego główka dała Koronie HiD trzy punkty.
Podczas i po meczu było bardzo gorąco. Emocji, nie tylko sportowych, nie brakowało. Wszystko za sprawą arbitra z Warszawy, do którego pracy gospodarze mieli bardzo dużo zastrzeżeń. Ostatecznie sędzia musiał opuszczać stadion w asyście dwóch policyjnych radiowozów.
Makowianka Maków Maz. - Korona HiD Ostrołęka 2:3 (1:1). Bramki: Popielarski 44. i 70. - Dmochowski 2., Nadrowski 56. (karny), Manowski 90.; Czerwona kartka: Kijewski 80. (druga żółta).
Makowianka: Kamiński - Mróz, Duda, Kijewski, Wieczorek, Jezierski, Napiórkowski (87. Obłudka), Gutowski, Piechociński, Popielarski, Chodkowski (75. Złotkowski).
Korona HiD: Gorodziejczyk - Manowski, Rudnicki, Kowalewski, Świętochowski, Bałas, Rychlik, Dmochowski, Nadrowski, Niedźwiedzki (46. Stachowicz), Szymczyk (65. Pawelczyk).