Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Górą Pienice!

epe
Dni Krasnosielca
Dni Krasnosielca E. Pyśk
Tegoroczne Dni Krasnosielca odbyły się już po raz szósty. Gości i organizatorów imprezy nie zawiodła pogoda, dopisywały humory. Jednym słowem - jak zwykle można było się dobrze pobawić.

Dni Krasnosielca obchodzono przez dwa dni - 14 i 15 sierpnia.
Pierwszy dzień festynu miał typowo sportowy charakter. Zorganizowano Turniej Wsi, podczas którego mieszkańcy gminy mogli sprawdzić swoje możliwości w tak nietypowych konkurencjach jak rzut wałkiem, karmienie jogurtem, przetaczanie opony ciągnikowej. Konkurs Wsi w Krasnosielcu zorganizowano po raz pierwszy, wzięło w nim udział 9 wsi: Pienice, Drążdżewo, Drążdżewo Kujawy, Wólka Drążdżewska, Grabowo, Nowy Sielc, Przytuły, Grądy, Krasnosielc.

Wałkiem najlepiej rzucała Wanda Kaczorek z Przytuł. W przetaczaniu opony ciągnikowej bezkonkurencyjni byli Andrzej Mościcki i Arkadiusz Pszczoła z Pienic. W biegu w workach zwyciężyła drużyna z Grabowa, w konkursie siłowym Andrzej Mościcki (Pienice) i Tomasz Mroczkowski (Grabowo). W rzucie piłką lekarską zwyciężył zespół z Grądów (Barbara Cierlińska, Mirosław Ferenc, Andrzej Łukasiak). W konkursie tańca najlepsza okazała się para Weronika Pochoda, Piotr Ogonowski z Drążdżewa. Jogurtem najlepiej karmili się Bożenna i Arkadiusz Pszczołowie z Pienic. Sporo trudności sprawiła konkurencja dla sołtysów pn. smakosze, która polegała na rozpoznawaniu gatunków piwa. Konkurencję zaliczyli pozytywnie Wiesław Krawczyk (Drążdżewo Kujawy), Andrzej Kołakowski (Pienice), Sławomir Wilkowski (Grabowo), Michał Golon (Krasnosielc). W pozostałych konkurencjach najlepsi byli: drużyna z Drążdżewa, Nowy Sielc (piosenka o wsi), Martyna Kołakowska, Szymon Kołakowski, Arkadiusz Pszczoła z Pienic (slalom), ekipa z Wólki Drążdżewskiej (slalom z piłką - konkurencja rodzinna), drużyna z Pienic w przeciąganiu liny.

Ostatecznie pierwsze miejsce zdobyły Pienice, drugie Grabowo, trzecie Drążdżewo. Puchar przechodni trafił do Pienic.
15 sierpnia przygotowano festyn kulturalny. W programie znalazły się występy artystyczne zespołów muzycznych, pokaz i parada orkiestr dętych. Ze skeczem "Promocja wsi" wystąpił kabaret Pięta. Przeprowadzono kilkanaście nietypowych konkursów, np. na najdłuższe włosy - zwyciężyła tu Barbara Markun z Elbląga (101 cm). Kobietą najcieńszą w talii okazała się Anna Drzazga (61 cm), największym brzuchem mógł się pochwalić Edmund Goman - stały bywalec wszystkich festynów - handlowiec z Ostrołęki. Edmund Goman (Rom z pochodzenia) rok temu został mistrzem Ostrołęki w grillowaniu w konkursie współorganizowanym przez TO. Najmłodszym uczestnikiem festynu był 10-dniowy Adam Sztych z Drążdżewa Małego, najstarszym 85-letnia Marianna Szczepańska z Krasnosielca. Żeby dotrzeć do Krasnosielca, najwięcej kilometrów pokonali: Magdalena Mozd z Nowego Jorku, Elisha Jack z Stete Main, Portland USA i Kaitlin Burek z Bostonu. Gościem z najodleglejszego miasta w Polsce okazała się Anna Archacka z Gdyni.
Organizatorami Dni Krasnosielca byli: wójt, Gminny Ośrodek Kultury w Krasnosielcu, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Krasnosielckiej. Głównymi sponsorami byli: Kompania Piwowarska, firma Elkur z Nowego Krasnosielca, Bank Spółdzielczy w Krasnosielcu, poseł RP Zbigniew Deptuła.

Organizatorzy dziękują też wszystkim ofiarodawcom, fundatorom nagród i artykułów żywieniowych oraz tym, którzy pomogli zorganizować Dni Krasnosielca, w szczególny sposób Mirosławowi Lipińskiemu za transport sprzętu, policji, Przychodni Lekarskiej w Krasnosielcu, członkom OSP w Krasnosielcu i Drążdżewie, orkiestrze OSP Pienice, WORD w Ostrołęce i Agencji Ochrony Mienia w Makowie Mazowieckim.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki