Gol i asysta Lewandowskiego (video). Polak liderem strzelców Bundesligi

BG
Bayern Monachium wygrał z Schalke 4:0, a jednym z największych bohaterów tego meczu był Robert Lewandowski. Bawarczycy tracą już tylko jeden punkt do pierwszego w Bundeslidze RB Lipsk, który przegrał dziś z Eintrachtem Frankfurt.

Mecz Bayernu z Schalke był hitem 19. kolejki Bundesligi, mimo że faworyt tego meczu był jeden. Bawarczycy nie przegrali przecież z drużyną z Gelsenkirchen od 2011 roku i nic nie wskazywało, że zespół Davida Wagnera przełamie tą serię.

Przewidywania potwierdziły się bardzo szybko, bo już w 6. minucie gospodarze prowadzili 1:0. Słabą interwencję bramkarza wykorzystał jeden z piłkarzy Bayernu, który podał do Roberta Lewandowskiego, a Polak pewnie strzelił do pustej bramki. To 21 bramka napastnika w tym sezonie i dzięki temu trafieniu piłkarz wyprzedził Timo Wernera w klasyfikacji najlepszych strzelców Bundesligi.

Mistrz Niemiec nie zaspokoił się jedną bramką i tuż przed przerwą wynik podwyższył Thomas Müller. Bawarczycy jeszcze mocniej zaatakowali w drugiej połowie, bo pięć minut po zmianie stron trafił Leon Goretzka, a chwile później gola strzelił też Thiago Alcantara. Warto zaznaczyć, że przy trafieniu Hiszpana asystą popisał się Lewy. To jeszcze nie był koniec emocji na Allianz Arena, gdyż tuż przed końcem meczu wynik na 5:0 ustalił Serge Gnabry.

Dzięki wysokiej wygranej Bayern zajmuje już drugie miejsce w Bundeslidze i traci tylko jeden punkt do RB Lipsk. Byki dość nieoczekiwanie przegrały w sobotę z Eintrachtem we Frankfurcie 0:2.