Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gminny konkurs angielskiego

epe
Pierwszy w gminie Brańszczyk konkurs znajomości języka angielskiego zorganizowano 7 grudnia w tamtejszym gimnazjum. Zdaniem komisji, która oceniała uczestników konkursu, okazali się oni dobrze przygotowani, znają angielski, pomimo że wielu uczyć się zaczęło tego języka dopiero w gimnazjum.

Pomysłodawczynią konkursu była Magdalena Kimula, nauczycielka języka angielskiego w Gimnazjum Publicznym w Brańszczyku. Patronat nad konkursem objęło wydawnictwo Oxford University Press, które wspólnie z księgarnią językową z Łomży ufundowało nagrody dla zwycięzców. W konkursie brali udział uczniowie drugich i
trzecich klas gimnazjalnych ze szkoły w Brańszczyku. Konkurs miał charakter szkolny, ale organizatorzy nie wykluczają w przyszłości, że do udziału w nim zostaną zaproszone pozostałe gimnazja z gminy.
Uczniowie swoją znajomość języka musieli wykazać w dwuetapowych zmaganiach.

Pierwsza część konkursu była pisemnym testem leksykalno-gramatycznym, w drugiej mieli za zadanie opowiedzieć o wybranych zagadnieniach z życia codziennego. Uczestników konkursu oceniała komisja w składzie: Magdalena Kimula, Beata Żołądek - nauczycielki języka angielskiego, Edyta Różańska -
polonistka, Monika Adamowicz - przedstawicielka wydawnictwa Oxford University Press. Zdaniem komisji, uczniowie byli dobrze przygotowani do konkursu. Pierwsze miejsca zajęły Paulina Godleś z kl. IIa i Marta Kraszewska z kl. IIIb, drugie Wioleta Krawczyk z kl. IIId, trzecie Tomasz Pochmara z IIIc, czwarte Magdalena Wójcik z IIb i Paulina Kulesza z IId, piąte Emilia Żbik z IIIc i Mateusz Piekarski z IIc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki