MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Gmina Zaręby Kościelne. Nowa droga powiatowa, 8.07.2019. Uroczyste otwarcie drogi do wsi Kępiste-Borowe

Mieczysław Bubrzycki
Mieczysław Bubrzycki
Gmina Zaręby Kościelne. Nowa droga powiatowa.
Gmina Zaręby Kościelne. Nowa droga powiatowa. Starostwo Powiatowe
Gmina Zaręby Kościelne. Nowa droga powiatowa. Była w fatalnym stanie, teraz jest dużo lepsza i szersza.

8 lipca 2019 r. odbył się uroczysty odbiór inwestycji polegającej na przebudowie drogi powiatowej nr 2614W Zaręby Kościelne – Kępiste Borowe wraz z rozbudową skrzyżowania z drogą powiatową nr 2657W”. Drogę budowano w ramach ,,Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Dróg Lokalnych o istotnym znaczeniu dla rozwoju społeczno-gospodarczego regionu”.

Ile kosztowała?

Całkowita wartość inwestycji to prawie 4,5 mln zł, w tym:

  • 1,9 mln zł to dofinansowanie z budżetu Województwa Mazowieckiego,
  • 1,2 mln zł z budżetu gminy Zaręby Kościelne,
  • 1,3 mln zł z budżetu powiatu.

Ponieważ na tę drogę mieszkańcy czekali bardzo długo, więc i jej oddanie do użytku było uroczyste. Samorząd Województwa Mazowieckiego reprezentowali: Janina Ewa Orzełowska - członek Zarządu Woj. Mazowieckiego oraz Mirosław Jan Augustyniak - radny Województwa Mazowieckiego, przedstawiciele samorządu powiatu ostrowskiego ze starostą Zbigniewem Chrupkiem, władze gminy Zaręby Kościelne z wójt Urszulą Wołosiewicz, kierownictwo Starostwa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej oraz Urzędu Gminy w Zarębach Kościelnych, przedstawiciele wykonawcy - Firma Transportowo – Usługowa Mirosław Przesmycki z siedzibą w Małkini Górnej wraz z kierownikiem budowy i inspektorem nadzoru. Nową drogę poświęcił ks. Robert Zabielski - wikariusz parafii w Zarębach Kościelnych. Potem było uroczyste przecięcie wstęgi i przemówienia.

Jak było wcześniej?

Przed przebudową nawierzchni drogi była w bardzo złym stanie. Gdyby nadal zwlekano z jej modernizacją, droga całkiem rozsypałaby się. Ponadto jezdnia była wąska (ok. 4 m szerokości) , a liczne nierówności wpływały niekorzystnie na komfort jazdy oraz bezpieczeństwo użytkowników.

A jak jest obecnie?

Co zrobiono w ramach przebudowy? Na skrzyżowaniu poszerzono jezdnię do 6 m, a drogę na całej długości 2170 metrów do 5,5 m. Wykonano pobocza z mieszanki kruszywa łamanego i naturalnego, bitumiczne zjazdy publiczne i indywidualne, a także odtworzono rowy odwadniające. W ramach inwestycji rozbudowano też skrzyżowanie z drogą powiatową w Zarębach Kościelnych, które do tej pory z powodu niefortunnej geometrii sprawiało wiele kłopotów podróżującym.

Zobacz inne materiały

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki