MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Gmina Somianka. Inwestycji będzie dużo więcej

Ewelina Przygoda
Radni byli jednogłośni, co do przyjęcia budżetu
Radni byli jednogłośni, co do przyjęcia budżetu E. Przygoda
- Na razie inwestycji jest na 5,5 mln zł, ale będzie na około 20 mln zł. Kwota inwestycji będzie dosyć duża. Równa budżetowi, który planujemy po dochodach - stwierdził wójt Andrzej Żołyński na ostatniej sesji w Somiance, omawiając budżet na ten rok.

W tym roku dochody gminy mają się zamknąć w kwocie 19 mln 434 tys. zł (bieżące - 15 mln 296 tys. zł, majątkowe - 4 mln 137 tys. zł). Wydatki zaplanowano na 19 mln 755 tys. zł (bieżące - 14 mln 274 tys. zł, majątkowe 5 mln 481 tys. zł). Deficyt ustalono na 320 tys. 902 zł. Rezerwa ogólna wyniesie 96 tys. zł, zaś celowa na zadania z zakresu zarządzania kryzysowego na 39 tys. zł.

Wójt zauważył, że większość zadań inwestycyjnych, przewidzianych na 2014 rok, została rozpoczęta w 2013 roku.
- Niektóre zadania jeszcze się w budżecie nie znalazły. Ten budżet będzie jeszcze inaczej wyglądał w realizacji, niż w tej chwili - wyjaśnił.

Wśród tegorocznych inwestycji jest m.in. zadanie pn. "Przyśpieszenie wzrostu konkurencyjności województwa mazowieckiego poprzez budowanie społeczeństw informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy, poprzez stworzenie zintegrowanych baz wiedzy na Mazowszu".
- Inwestycja trwa już od dwóch lat. W projekcie bierze udział ponad 300 gmin z terenu Mazowsza, w tym i nasza. Myślę, że finał będzie w 2014 roku. Już od 2015 roku elektroniczna administracja będzie faktem i będzie możliwe składanie dokumentów przez Internet - powiedział Andrzej Żołyński.

W tym roku zaplanowano także wykonanie projektów na drogi gminne w Nowym Kozłowie, Suwinie, Somiance i Jasieńcu, co ma kosztować 30 tys. zł. Na przebudowę drogi transportu rolnego w Płudach Nowych przewidziano 140 tys. zł. Gmina planuje złożyć wniosek do Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. Powstaną chodniki w: Kręgach (238 tys. 852 zł) i Ostrowach (181 tys. 98 zł). Koszt renowacji stawu w Wielęcinie wyniesie 98 tys. 45 zł (30 tys. 291 zł to wkład własny gminy).

Więcej w kolejnym wydaniu "Głosu Wyszkowa".

Więcej informacji z Wyszkowa i powiatu wyszkowskiego znajdziesz tutajWyszków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki