Gmina Rzekuń. Kiedy otwarcie żłobka i przedszkoli? Gmina czeka na opinię sanepidu. 5.05.2020

Piotr Ossowski
Piotr Ossowski
Otwarcie żłobków, przedszkoli i oddziałów przedszkolnych możliwa jest już 6 maja. Taka jest rekomendacja rządu, ale decyzja pozostaje w kompetencjach samorządów. W Ostrołęce żłobek i przedszkola będą zamknięte przynajmniej do 15 maja. A jaka decyzja zapadła w gminie Rzekuń?

Przed samorządami decyzja o otwarciu przedszkoli i żłobków. Wiadomo już, że na razie nie zrobi tego Ostrołęka.

Przeczytaj

Na otwarcie placówek w pierwszym możliwym terminie, czyli już 5 maja 2020, zdecydowała się natomiast gmina Olszewo-Borki.

Przeczytaj

Zapadła już także decyzja dotycząca przedszoli i oddziałów przedszkolnych działających przy szkołach SIGiE. Takich placówek jest w naszym regionie kilka.

Przeczytaj

Gmina Rzekuń. Kiedy otwarcie przedszkoli?

- Mając na uwadze szczególne bezpieczeństwo mieszkańców, gmina Rzekuń już w czwartek ubiegłego tygodnia zapytała rodziców o chęć udziału ich dzieci w zajęciach opiekuńczych w przedszkolu, oddziałach przedszkolnych oraz żłobku samorządowym w Rzekuniu – informuje urząd gminy w Rzekuniu.

Okazuje się, że rodzice nie są jeszcze chętni by posyłać dzieci do przedszkoli.

Rodzice zadeklarowali udział 19 dzieci na 136 uczęszczających do oddziałów przedszkolnych i 50 dzieci na 170 uczęszczających do przedszkola.

To bardzo rozważne ze strony naszych mieszkańców. Pamiętajmy, że epidemia wciąż trwa - w powiecie ostrołęckim odnotowywane są kolejne przypadki zakażeń. Decyzja o posłaniu dziecka do przedszkola czy żłobka powinna być przemyślana

– komentuje gmina na swojej stronie internetowej.

I informuje:

Organ prowadzący podjął decyzję, że w przypadku pozytywnej opinii sanepidu otwarcie nastąpi 11 maja. Wszystkie placówki na terenie Gminy są już przygotowane na przybycie dzieci, jednak przez ten czas chcemy zdezynfekować wszystkie pomieszczenia, gdzie będą przebywały dzieci, rodzice oraz nauczyciele. W tym czasie będziemy bacznie obserwowali przyrost zachorowań po majówce. Jeżeli nie będzie znaczącego przyrostu zachorowań, nie otrzymamy negatywnej opinii sanepidu to z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa uruchomimy nasze placówki.

Ważne dla rodziców!

Gmina ma też kilka apeli do rodziców, którzy zdecydują się jednak na wysłanie dzieci do przedszkoli. Oto one:

  • Aby zapewnić dziecku odpowiednią opiekę podczas pobytu w placówce, przekaż dyrektorowi istotne informacje o stanie jego zdrowia. Zaopatrz swoje dziecko, jeśli ukończyło 4. rok życia, w indywidualną osłonę nosa i ust podczas drogi do i z placówki. Przyprowadź do placówki dziecko zdrowe - bez objawów chorobowych. Nie posyłaj dziecka do przedszkola, jeżeli w domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji. Wówczas wszyscy musicie pozostać w domu oraz stosować się do zaleceń służb sanitarnych i lekarza. Wyjaśnij dziecku, żeby nie zabierało do przedszkola niepotrzebnych przedmiotów czy zabawek.
  • Regularnie przypominaj dziecku o podstawowych zasadach higieny. Podkreśl, że powinno ono unikać dotykania oczu, nosa i ust, często myć ręce wodą z mydłem i nie podawać ręki na powitanie.
  • Zwróć uwagę na odpowiedni sposób zasłaniania twarzy podczas kichania czy kasłania. Pamiętaj, że Ty także powinieneś je stosować, bo dziecko uczy się przez obserwację dobrego przykładu.

Te wszystkie informacje dotyczą przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w gminie Rzekuń. Nieco inaczej wygląda sytuacja ze żłobkiem. W tej placówce od 6 do 8 maja 2020 będą dni otwarte – rodzice będą mieli okazję sami przekonać się jak będzie wyglądała opieka nad dziećmi. W tych dniach żłobek będzie czynny od 8.00 do 16.00. Należy jednak wcześniej zadzwonić i umówić się, tak żeby gmina mogła tak zorganizować wizytę, żeby zapewnić maksimum bezpieczeństwa. Kontakt pod numerem telefonu: 884 830 500.

O decyzji o otwarciu przedszkoli i żłobka wójt gminy Bartosz Podolak mówi także w nagranym przez siebie filmie, który opublikował na Facebooku:Zobacz inne materiały

500+. Będzie zmiana okresu rozliczeniowego

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie