Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Głową uderzył policjanta

as
Do zajścia doszło w Przasnyszu 6 listopada około drugiej w nocy. Policja przedstawiła sprawcy trzy zarzuty i wystąpiła do prokuratora o zastosowanie dozoru policyjnego.

Pierwszy zarzut dotyczy nietykalności cielesnej, którą napastnik naruszył "uderzając policjanta głową w twarz i powodując obrażenia ciała w postaci obrzęku grzbietu nosa oraz bolesności uciskowe nosa, co spowodowało rozstrój zdrowia na okres poniżej dni siedmiu". Drugi zarzut mówi o znieważeniu słowami wulgarnymi funkcjonariusza policji będącego w trakcie wykonywania obowiązków służbowych, a trzeci gróźb karalnych. Dodajmy, że osobnik, który tak nerwowo zareagował na rutynową kontrolę policyjną, był pijany.
Czynna napaść na policjanta zdarza się w Przasnyszu raz, dwa razy do roku.
- Policjanci liczą się, że przy interwencjach, związanych zwłaszcza z osobami nietrzeźwymi, mogą zostać znieważeni słownie. Jest to jakby wkalkulowane w zawód. I nie wszczynamy za każdym razem z tego powodu postępowania. Reagujemy w sytuacjach dość drastycznych. Nie możemy pozwolić, by było szykanowane nasze dobre imię - mówi Tomasz Łysiak, rzecznik policji.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki