Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Głośny bliźniak

as
W TO nr 44 w artykule "Głośny bliźniak" pisaliśmy o konflikcie sąsiedzkim przy ul. Zduńskiej w Chorzelach. Państwo Jóźwiakowie skarżyli się na bezprawnie działający zakład wulkanizacyjny i opieszałość nadzoru budowlanego.

- Doprowadziłem do ugody - poinformował nas 3 listopada Zdzisław Morawski, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego i wyjaśnił, że państwo Joźwiakowie wyrazili zgodę, by ich sąsiad przeniósł swoją działalność - zakład wulkanizacyjny - z domu do pomieszczenia gospodarczego w podwórku.
- Zaprosiłem wszystkich zainteresowanych do siebie, mediowaliśmy ze trzy godziny i w końcu spisaliśmy protokół, który przesłałem do wojewódzkiego inspektora nadzoru budowlanego. Zwróciłem się także do burmistrza Chorzel z prośbą o przyspieszenie procedury rozpatrzenia wniosku na wydanie decyzji na zmianę sposobu użytkowania - tłumaczy Morawski. - Ale najpierw sąsiad Jóźwiaków musi się dowiedzieć, czy wskazany budynek może być przeznaczony na zakład wulkanizacyjny. Jeśli decyzja będzie pozytywna, zwróci się do wydziału budownictwa i architektury ze zgłoszeniem, że zmienia sposób użytkowania obiektu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki