Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ginekolog, dietetyk i psycholog będą mówić o zdrowiu prokreacyjnym. Spotkanie 9 października w Ostrołęce

redakcja
Spotkanie warsztatowo-informacyjne odbędzie się we wtorek 9 października w Parku Wodnym w Ostrołęce (sala konferencyjna, godz. 15.30)

Zdrowie prokreacyjne - ważna sprawa - cykl spotkań na ten temat prowadzi Fundacja Świętych Joachima i Anny, działająca przy Centrum Medyczno-Diagnostycznym Sp. z o. o.

Fundacja realizuje zadanie z zakresu zdrowia publicznego w ramach Narodowego Programu Zdrowia pod nazwą „Organizacja konferencji i spotkań edukacyjnych popularyzujących wiedzę na temat zdrowia prokreacyjnego – wywiady, debaty, warsztaty, wykłady” w ramach Działania 2. Prowadzenie edukacji zdrowotnej i działalności informacyjnej i profilaktycznej dotyczącej czynników endo- i egzogennych mających wpływ na zdrowie prokreacyjne kobiet i mężczyzn, przeciwdziałanie skutkom seksualizacji dzieci i młodzieży, zachowań ryzykownych, uzależnień behawioralnych, uzależnień od substancji psychoaktywnych oraz kształtowanie postaw sprzyjających zachowaniom prozdrowotnym. Fundacja jest organizatorem spotkań edukacyjnych i konferencji popularyzujących wiedzę na temat zdrowia prokreacyjnego.

Grupą docelową są osoby w wieku prokreacyjnym 18-45 lat (kobiety i mężczyźni).
EDUKACJA W ZAKRESIE ZDROWIA PROKREACYJNEGO:
- definicja niepłodności, przyczyny, metody diagnozy, sposoby leczenia
- czynniki ryzyka niepłodności (wiek, palenie tytoniu, używki, dieta itp.)
- planowanie rodziny (aspekty medyczne planowania rodziny, w tym obserwacja cyklu miesiączkowego, zdrowie i higiena partnerów, - przebieg ciąży, aspekty społeczne).

EDUKACJA ZDROWOTNA W KONTEKŚCIE RYZYKOWNYCH ZACHOWAŃ I CHORÓB PRZENOSZONYCH DROGĄ PŁCIOWĄ:
- temat chorób i innych infekcji przenoszonych drogą płciową
- temat promocji zdrowia i profilaktyki (podkreślenie istotności regularnych badań profilaktycznych, w tym badań w związku z planowaną ciążą)
- aspekt społeczny i psychologiczny (dojrzewanie, macierzyństwo, relacje społeczno-kulturowe w rodzinie i społeczeństwie).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki