Gimnazjalistki z Jasienicy niepokonane w powiecie

Zwycięzczynie turnieju w nagrodę będą reprezentować powiat ostrowski na kolejnym szczeblu rozgrywek – zawodach między powiatowych – które rozgrywane będą 13 marca 2010 r. w Przasnyszu. fot. archiwum
W sobotę 12 grudnia na hali sportowej w Małkini rozegrane zostały zawody koszykówki. Wystąpiły w nich reprezentantki 6 gimnazjów z terenu powiatu ostrowskiego.

W drodze losowania zespoły podzielono na 2 grupy. Do gr. A trafiły reprezentacje: Komorowa, Lubotynia oraz Gimnazjum nr 2 z Małkini. Z kolei w gr. B znalazły się: Brok, Jasienica oraz Zaręby Kościelne. O ile wyniki pierwszej z grup świadczą o wyrównanym poziomie gry, o tyle grupę drugą zdecydowanie zdominowały dziewczęta z Jasienicy.

Swoją dobrą dyspozycję potwierdziły również w półfinale pokonując Małkinianki 16:5. Drugim finalistą zostały zawodniczki z Lubotynia, które wygrały z Brokiem 25:16.

W meczu decydującym o mistrzostwie koszykarki z Jasienicy nie pozostawiły złudzeń kto tego dnia jest najlepszy i pokonały Lubotyń z 20-punktową przewagą. W "finale pocieszenia" gimnazjalistki z Broku odniosły zwycięstwo nad reprezentantkami Małkini.

W opinii obserwatorów koszykarki z Jasienicy zwyciężyły jak najbardziej zasłużenie. Wyróżniały się z pośród innych drużyn dobrą motoryką i zaawansowaną techniką, a przede wszystkim znakomitą skutecznością. W nagrodę będą reprezentować powiat ostrowski na kolejnym szczeblu rozgrywek - zawodach między powiatowych - które rozgrywane będą 13 marca 2010 r. w Przasnyszu.