Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gimnazjaliści z Baranowa: Takich wycieczek chcemy jak najwięcej!

red
Pojedźmy tam jeszcze raz! - mówili uczniowie kl. IIA, IIIA i IIIB Publicznego Gimnazjum w ZSG w Baranowie po wycieczce do Warszawy. Co tak im się podobało? Przeczytajcie relację.

Pobyt w stolicy rozpoczęliśmy wizytą w Telewizji Polskiej. Uczniowie byli tam po raz pierwszy, więc z dużym zainteresowaniem zwiedzali studia telewizyjne, reżyserki, poznawali tajniki produkcji programów telewizyjnych. Obejrzeli scenografię audycji dla dzieci „Domisie”, weszli także do studia „Pytania na śniadanie”. Jeszcze w powietrzu unosiły się smakowite zapachy potraw chwilę wcześniej tam przyrządzanych. Obejrzeliśmy także eksponaty zgromadzone w małym muzeum w gmachu Telewizji. Były to stare kamery, fragmenty dekoracji z pierwszych polskich programów telewizyjnych, kostiumy i wiele innych ciekawych przedmiotów. Pobyt w TVP był ciekawym doświadczeniem.

Ze współczesnego świata mediów przenieśliśmy się w czasy króla Jana III Sobieskiego. W Wilanowie, jego ukochanej siedzibie, gimnazjaliści podzieleni na dwie grupy uczestniczyli w lekcjach muzealnych pt. „Na sarmackim dworze”. Zwiedzaliśmy także Wilanowski Pałac, oglądaliśmy pamiątki z czasów króla Sobieskiego, poznaliśmy wiele ciekawostek z życia polskiej szlachty. To była naprawdę interesująca lekcja historii.

I znowu przeskok w czasie – przenieśliśmy się do najnowocześniejszej w Polsce placówki zajmującej się popularyzacją nauki i edukacją interaktywną, czyli do Centrum Nauki Kopernik. Tu każdy na własną rękę zgłębiał zagadnienia z zakresu biologii, fizyki, chemii. Można było eksperymentować, dotykać, wprawiać w ruch, obejrzeć fascynujące widowisko w Teatrze Wysokich Napięć. Dla tych, którzy byli tu po raz pierwszy, było to niezapomniane przeżycie.

Na zakończenie dnia pełnego emocji wybraliśmy się do kina 3D, aby obejrzeć nowość, która właśnie weszła na ekrany – „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”. Film w reżyserii Davida Yates’a nakręcony na podstawie prozy J. Rowling bardzo się wszystkim spodobał. Zachwyciły efekty specjalne i scenariusz pełen zaskakujących zwrotów akcji oraz duża dawka ciepłego humoru. Plusem filmu jest także doskonała gra aktorska.

Pełni wrażeń udaliśmy się w drogę powrotną do domu. Uczniowie dzielili się swoimi spostrzeżeniami i refleksjami na temat tego, co zobaczyli i doświadczyli w czasie wycieczki. W atrakcyjny sposób, głównie poprzez zabawę, uczniowie uczyli się (realizowali w tym dniu podstawę programową z przedmiotów humanistycznych i matematyczno-przyrodniczych).Warto organizować wycieczki, gdyż nauka to nie tylko zeszyt, książka i ławka. Wycieczkę zorganizowały: Joanna Domurad, Krystyna Grad, Stanisława Dybikowska.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki