MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Geodeci pozostaną w Ostrołęce

(jp)
Tym razem Ostrołęka wygrała z Ciechanowem. Po fali likwidacji w Ostrołęce instytucji o ponadregionalnym znaczeniu, przy jednoczesnym rozwijaniu ich w Ciechanowie, Wojewódzkie Biuro Geodezji i Terenów Rolnych pozostanie w Ostrołęce, a zostanie zlikwidowane w Ciechanowie.

Sejmik Województwa Mazowieckiego pracuje nad nadaniem statutu Wojewódzkiemu Biuru Geodezji i Terenów Rolnych w Ostrołęce. Jednocześnie sejmik podjął uchwałę o likwidacji podobnego biura w Ciechanowie. Ma tam pozostać tylko filia ostrołęckiego biura.
Pozostawieniu WBGiTR w Ostrołęce przysłużyła sięÉ afera w Ciechanowie. Kilka tygodni temu kontrola NIK-u wykazała, że w całym kraju wielu geodetów zatrudnionych na państwowych posadach zaniedbuje podstawowe obowiązki, poświęcając się prywatnym chałturom. Jak poinformował radnych marszałek mazowiecki Adam Struzik, zjawisko to występowało również w biurze w Ciechanowie. Tylko 16 procent działalności biura były to usługi świadczone na rzecz województwa, w ubiegłym roku tamtejsi geodeci przyjęli ponad tysiąc prywatnych zleceń, a biuro zakończyło rok stratą 250 tys. zł.
- Kontrola Wojewódzkiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych w Ciechanowie wykazała, że była to prywatno-publiczna forma działalności. Nie ma powodu, by ją dalej utrzymywać - przekonywał radnych marszałek.
Sejmik podjął uchwałę o likwidacji biura w Ciechanowie. Biuro w Ostrołęce, które zajmuje się m.in. wykonywaniem prac geodezyjno-kartograficznych, dokonywaniem klasyfikacji gruntów, wykonywaniem dokumentacji geodezyjno-kartograficznej, otrzyma wkrótce statut.
Pozostawienie biura w Ostrołęce ma znaczenie nie tylko prestiżowe. Jest szansa, że popłyną doń unijne pieniądze. Mazowsze ma wkrótce dostać milion euro z Brukseli na scalanie gruntów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki