MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Gdzie w Polsce można spodziewać się burz 19.06.2024? Sprawdź u nas

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
Sprawdzamy najnowsze informacje dotyczące burz w Polsce
Sprawdzamy najnowsze informacje dotyczące burz w Polsce Dariusz Bloch
Sprawdź, jak wygląda sytuacja burzowa w Polsce. Zobacz nasz artykuł, w którym pojawiają się informacje z popularnych profili facebookowych na temat wyładowań atmosferycznych w naszym kraju. W ten sposób szybko dowiesz się, w którym miejscu w Polsce można spodziewać się grzmotów. Gdzie są burze i wyładowania atmosferyczne?

Gdzie jest burza w Polsce? Warto to wiedzieć, ponieważ to zjawisko atmosferyczne jest gwałtowne i może wyrządzić wiele szkód. Sprawdzaj z nami najnowsze informacje z Facebooka, które dotyczą burzowej pogody w Polsce. Możesz w ten sposób dowiedzieć się, czy takiej pogody można spodziewać się w twojej okolicy.

Burze w Polsce - 19.06.2024

... Sytuacja burzowa nad Polską - środa, 03:30... Mimo późnych godzin nocnych, czy w zasadzie godzin wczesno porannych, przez Polskę nadal przechodzą liczne burze, więc pozostajemy na stanowisku. Większość burz ma już dość łagodny przebieg, jednak są również i takie, które generują opady gradu i silny wiatr i obowiązują ostrzeżenia 2. stopnia. Taka sytuacja ma miejsce m.in. na pograniczu mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego, gdzie przemieszcza się superkomórka. Dość silna burza rozwija się też nad Warmią. Czekamy na Wasze raporty, relacje, zdjęcia i nagrania. I przypominamy o podawaniu lokalizacji zjawiska - pozwala to na naszą szybką reakcję. Przypominamy również że gwałtowne zjawiska czekają nas dzisiejszego popołudnia! Aktualne ostrzeżenia dostępne są na stronie https://lowcyburz.pl/sp3/index2.html


Meldujcie ⚡⚡⚡


Sytuacja w kraju nadal jest dynamiczna. Układ burzowy znad Niemiec w dalszym ciągu przemieszcza się na wschód - nabudowuje się też od południa, przez co obejmuje już swym zasięgiem Dolny Śląsk. Burze są aktywne elektrycznie i ze względu na ich silne uwodnienie mogą powodować lokalne podtopienia i zalania. Lokalnie możliwe są też opady gradu.


PROGNOZA KONWEKCYJNA ++19-20.06.2024r.++ ⚠️⚠️Możliwa groźna sytuacja pogoda! Udostępnij post aby ostrzec swoich znajomych!⚠️⚠️ Ważne od 08:00 dnia 19.06.2024r. do 08:00 dnia 20.06.2024r. Jutro prognozowana jest dalsza wędrówka dynamicznego frontu atmosferycznego, który będzie skłonny do zafalowań. Dojdzie również do wypychania ciepłej, upalnej masy powietrza znad naszego kraju. Rozwojowi burz sprzyjać będą powstałe układy niskiego ciśnienia. 🟣🟣KOLOR FIOLETOWY (BARDZO DUŻA/EKSTREMALNA INTENSYWNOŚĆ BURZ)🟣🟣 W tym pasie burze będą najgwałtowniejsze i będą miały największy potencjał do generowania bardzo groźnych zjawisk. Modele numeryczne sugerują możliwość wystąpienia w tym pasie licznych burz superkomorkowych, które w późniejszym czasie będą łączyć się w większy groźny układ burzowych, najprawdopodobniej MCS z Możliwa, wbudowaną linią szkwału. Istnieje ryzyko wystąpienia zjawiska bow echo. Burzom towarzyszyć mogą wszelkiego rodzaju groźne zjawiska burzowe. Mozliwe będą intensywne opady deszczu do 30-40mm/h, silne bardzo silne porywy wiatru do 90-110km/h (podczas zjawiska bow echo możliwe są punktowe porywy wiatru przekraczające wartość 110km/h), a także opady dużego gradu o średnicy do 4-6cm (mozliwe sa jednak przypadki gradzin jeszcze większych). Istnieje również podwyższone ryzyko wystąpienia trąby powietrznej o umiarkowanej sile. Z powodu dużych rozbieżność w modelach Możliwa jest aktualizacja prognozy, która zmieni obszar największego zagrożenia! 🔴🔴KOLOR CZERWONY (DUŻA/BARDZO DUŻA INTENSYWNOŚĆ BURZ)🔴🔴 W tym pasie prognozuje się wystąpienie głównie burz superkomorkowych. Burzom tym towarzyszyć mogą punktowe intensywne opady deszczu do 20-40mm, silne bardzo silne porywy wiatru do 70-90km/h, a także opady gradu do 2-4cm. 🟠🟠KOLOR POMARAŃCZOWY (UMIARKOWANA/DUZA INTENSYWNOŚĆ BURZ)🟠🟠 Rozwój burz tutaj będzie bardziej ograniczony niż pasie wyższych stopni zagrożenia i towarzyszące burzom zjawiska nie powinny być bardzo groźne, lecz lokalnie i tu możliwe są punktowe szkody. Szanse na rozwój burz będą rownież stosunkowo niewielkie. Potencjalnym burzom towarzyszyć mogą silne opady deszczu do 10-30mm, silne porywy wiatru do 60-70km/h i lokalne opady gradu do 1-2cm. 🟡🟡KOLOR ŻÓŁTY (MALA/UMIARKOWANA INTENSYWNOŚĆ BURZ)🟡🟡 Tutaj szanse na burze będą marginalne i jeżeli dojdzie do ich rozwoju nie powinny przynosić żadnych silniejszych zjawisk z wyjątkiem intensywniejszych opadów deszczu. ⛈️⛈️LEGENDA DO MAPKI⛈️⛈️ 🟡KOLOR ŻÓŁTY (MALA/UMIARKOWANA INTENSYWNOŚĆ BURZ) 🟠KOLOR POMARAŃCZOWY (UMIARKOWANA/DUZA INTENSYWNOŚĆ BURZ) 🔴KOLOR CZERWONY (DUŻA/BARDZO DUŻA INTENSYWNOŚĆ BURZ) 🟣KOLOR FIOLETOWY (BARDZO DUŻA/EKSTREMALNA INTENSYWNOŚĆ BURZ) ⚫️KOLOR CZARNY (EKSTREMALNA INTENSYWNOŚĆ BURZ) BURZA TO ZJAWISKA LOKALNE! MIMO DOGODNYCH WARUNKÓW NIE MUSZĄ PRZEJŚĆ PRZEZ TWOJĄ LOKALIZACJĘ!


+++ AKTUALNA SYTUACJA 01:00 +++ Niestety FB zaczyna mi blokować posty i nie wszystkie mogę odblokować dziwna sprawa. Obecnie linia komórek znajduje się na południowy - zachód od Poznania i ciągnie się, aż po Dolnyśląsk. Co ciekawe z Niemiec kieruje się kolejna strefa burz, która już wkracza do Polski. W związku z tym może wystąpić zjawisko traning storms. Źródło map: blitzortung.org


W nocy z wtorku na środę obserwuje się nad Polską dwie aktywne strefy burz. Pierwsza strefa rozciąga się w północnej części Ziemi Lubuskiej i przemieszcza się na północny wschód w kierunku Puszczy Noteckiej i północnej Wielkopolski. Druga, równie aktywna strefa przemieszcza się w rejon Kalisza i dalej na wschód w kierunku Ziemi Łódzkiej. Lokalnie występują silne opady deszczu. Natężenie opadów wynosi ok. 3-8 mm/10 min. Możliwe opady gradu i gwałtowne porywy wiatru.


Gotowi na drugą falę?


⚠️⚡️Uwaga❗️ Do Polski wkroczył kolejny układ burzowy! Na trasie jego przejścia, przez niemalże całą noc występować mogą bardzo silne, niszczące porywy wiatru związane z możliwością wybudowanej w jego czoło linii szkwału. Niesie on także silne / nawalne opady deszczu. Jak aktualnie wygląda u Was sytuacja? Czekamy na Wasze zdjęcia i filmy! Koniecznie dajcie znać! 👇


Elektryczna jazda ⚡ Aktualnie okolice Leszna! A zaraz atak na układ wchodzący od Niemiec!


Krotoszyn


ZOBACZ KONIECZNIE

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Gdzie w Polsce można spodziewać się burz 19.06.2024? Sprawdź u nas - Portal i.pl

Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki