MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Gdzie są burze w Polsce 18.06.2024? Zobacz informacje o wyładowaniach atmosferycznych

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
Sprawdzamy najnowsze informacje dotyczące burz w Polsce
Sprawdzamy najnowsze informacje dotyczące burz w Polsce Dariusz Bloch
Gdzie jest burza w Polsce? Sprawdź nasz artykuł, w którym znajdziesz aktualne informacje prosto z Facebooka. Śledzimy popularne profile na Facebooku, które zajmują się tematyką burzową. Dzięki temu możesz dowiedzieć się, gdzie aktualnie może grzmieć w naszym kraju. Sprawdź pogodę burzową w Polsce.

Gdzie jest burza w Polsce? Warto to wiedzieć, ponieważ to zjawisko atmosferyczne jest gwałtowne i może wyrządzić wiele szkód. Sprawdzaj z nami najnowsze informacje z Facebooka, które dotyczą burzowej pogody w Polsce. Możesz w ten sposób dowiedzieć się, czy takiej pogody można spodziewać się w twojej okolicy.

Nowe informacje o pogodzie burzowej w Polsce

Mezoskalowy układ konwekcyjny w nocy. Wiatr możliwy powyżej 100 km/h. Sprawdzamy nowe wyliczenia.

Mezoskalowy układ konwekcyjny w nocy. Wiatr możliwy powyżej 100 km/h. Sprawdzamy nowe wyliczenia.


Dzień dobry nasi drodzy sympatycy! Przypominamy, że dziś należy spodziewać się intensywnych burz, które szczególnie wieczorem na zachodzie kraju przyniosą silne porywy wiatru do ok. 80-100 km/h, w 2. stopniu lokalnie powyżej, silne opady deszczu, do ok. 20-30 mm, lokalnie ok. 40 mm, opady gradu do ok. 1,5-2 cm, lokalnie do ok. 3-4 cm. Nie można wykluczyć wystąpienia trąby powietrznej. W tej chwili burze notujemy w linii od Bielska-Białej po Zator. W obrębie komórki bliższej Bielsko-Białej odnotowano sygnaturę kolca gradowego. Doniesienia, które napłynęły z tego obszaru potwierdzają opad gradu. Zachęcamy do przesyłania relacji, za które z góry dziękujemy. Skan radarowy: daneradarowe.pl, źródłem danych jest IMGW-PIB. Dane zostały przetworzone. Ostrzeżenia natychmiastowe Sky Predict 2. [PS]


W naszym regionie doszło do rozwoju burz. Charakteryzują się one silnym opadem deszczu, lokalnie może pojawić się opad gradu. Taka sytuacja powinna utrzymać się do późnego wieczora. Model um, który nie przewidział rozwoju burz w ciągu dnia sugeruje na późny wieczór dalszy rozwój zjawisk i kulminacja, która przypada na ok 21 UTC.


[AKTUALIZACJA 13:36] Burza, która jeszcze 3h temu znajdowała się nad Francją obecnie rozgościła się już na obszarze Niemiec. Należy ją bacznie obserwować, ponieważ wszystko wskazuje na to, że to właśnie ona dojdzie do zachodnich obszarów naszego kraju w godzinach wieczornych i nocnych. Zgodnie z prognozą w Polsce doszło do powstania pierwszej fali burz. Burze są na ten moment słabe, nie groźne i mało aktywne elektrycznie. W ciągu nadchodzących godzin potencjał burzowy będzie systematycznie wzrastać, podobnie jak ich ilość i intensywność. Najlepsze warunki do rozwoju burz pojawią się jednak w godzinach wieczornych i nocnych.


⚡Sytuacja burzowa godz. 12:38, dn. 18.06.2024⚡ 👉Miejscami na Pomorzu, w centrum i na północnym wschodzie rozwija się nieco głębsza konwekcja objawiająca się przelotnymi opadami deszczu. Pojedyncze wyładowania atmosferyczne notowane były w okolicach Płocka. Komórkom konwekcyjnym towarzyszą opady deszczu o natężeniu 2-5 mm/10 min, dając godzinną sumę opadów rzędu około 10 mm (m.in. w okolicy Płocka). Punktowo możliwe są także opady drobnego gradu. Silniejszych porywów wiatru nie notuje się. 👉W ciągu kolejnych 2-3 godzin coraz więcej przelotnych opadów deszczu i burz pojawi się przede wszystkim na Pomorzu, Ziemi Łódzkiej i Świętokrzyskiej, na Górnym Śląsku i Mazowszu. Intensywność zjawisk im towarzyszących będzie się stopniowo zwiększać - wysokość opadów do 15-25 mm, porywy wiatru do 50-65 km/h, choć punktowo niewykluczone są wyższe prędkości, a także grad - przeważnie o średnicy 2-3 cm. Burze przemieszczać się będą z południowego-zachodu/zachodu na północny-wschód/wschód. #burzaalert #imgw #burze #prognoza Oglądaj na meteo.imgw.pl/dyn/


Podrzucamy ponownie dobrze rozpisaną mapkę dotyczącą możliwycy burz w dniu dzisiejszym. Istnieje szansa na ich rozwój właśnie w zaznaczonym obszarze. Jeśli tylko burze się pojawią zaczniemy relację na bieżąco. Ciekawie wygląda też jutrzejszy wieczór pod kątem przejścia strefy z burzami, silnym wiatrem i ulewnym deszczem ale o tym więcej napiszemy w prognozie wieczorem.


Do rozwoju pierwszych słabych burz doszło już w woj. Mazowieckim. Niebawem burz będzie przybywać ⛈️⛈️


Wczorajsza, piękna i fotogeniczna chmura szelfowa, która przeszła w godzinach wieczornych przez ok. Wałcza, woj. Zachodniopomorskie! ⛈️⛈️ Dziękujemy bardzo autorowi za podesłanie zdjęcia! Aktualizacja zdjęć w albumie nastąpi dopiero najprawdopodobniej na początku lipca. Zachęcamy Was do wysyłania zdjęć i relacji. Najlepsze fotki pojawią sie w naszym albumie 😀 Fot: Patryk Rychcik, Wałcz, woj. Zachodniopomorskie, 17.06.2024r.


⚡Prognoza burz na jutro 19.06 z ważnością od godziny 8:00 do 20:00, w formie opisowej i graficznej. Dodatkowo na noc 19/20.06 i dzień 20.06.2024 prognoza wyłącznie w postaci graficznej⚡ ‼️Burze dość licznie występować będą w pasie od Podlasia i północnej Lubelszczyzny, przez Mazowsze, Ziemię Łódzką i Świętokrzyską, po Górny Śląsk i Opolszczyznę. Niektórym formacjom burzowym towarzyszyć będzie gwałtowny przebieg zjawisk towarzyszących‼️ 👉W godzinach rannych burze pojawiać się będą na wschodzie Mazur i na Suwalszczyźnie - tutaj odsuwać się będzie w kierunku północno-wschodnim burza wielokomórkowa. Towarzyszyć jej będą opady deszczu o wydajności 10-20 mm oraz porywy wiatru do 50-65 km/h. Przed południem, nieco bardziej w głąb woj. podlaskiego, możliwy jest także rozwój pojedynczych ośrodków burzowych o podobnym natężeniu zjawisk towarzyszących. 👉Po południu silniejszy rozwój burz nastąpi w pasie od pogranicza woj. podlaskiego, mazowieckiego i lubelskiego, przez Ziemię Łódzką i Świętokrzyską, po Opolszczyznę i Kotlinę Kłodzką. Początkowo rozwijać się będą bardziej izolowane komórki burzowe, w tym superkomórki burzowe (zwłaszcza na południowym zachodzie kraju), o znacznej aktywności elektrycznej, chwilami nawalnymi opadami deszczu o wydajności 20-35 mm (punktowo 40-50 mm), silniejszymi porywami wiatru do 60-75 km/h, a lokalnie do 80-90 km/h oraz opadami gradu o średnicy 2-4 cm, a w kilku przypadkach powyżej 5 cm. 👉Późniejszym popołudniem i wieczorem prawdopodobnie dojdzie do uformowania się bardziej rozległej i dobrze zorganizowanej burzy wielokomórkowej z segmentami liniowymi (m.in. bow echo), na której czele wzrośnie ryzyko występowania silnych i bardzo silnych porywów wiatru o prędkości do 100-115 km/h. Jednocześnie zmniejszy się potencjał do generowania opadów gradu o większej średnicy, zaś wielkość opadów w czasie burzy powinna wynosić 20-30 mm. Największe prawdopodobieństwo wystąpienia ww. burzy wydaje się być w rejonie Opolszczyzny, Górnego Śląska, pogranicza Ziemi Łódzkiej i Świętokrzyskiej oraz w części Małopolski. 👉Burze przemieszczać się będą dość szybko z południowego-zachodu na północny-wschód. Największa aktywność burzowa powinna zaznaczyć się w godzinach popołudniowych i wieczornych. Zjawiska towarzyszące burzom mogą okresami przybierać charakter nawałnicowy‼️ #burzaalert #imgw #burze #prognoza Oglądaj na meteo.imgw.pl/dyn/ZOBACZ KONIECZNIE

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Gdzie są burze w Polsce 18.06.2024? Zobacz informacje o wyładowaniach atmosferycznych - Portal i.pl

Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki