Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Gdzie jest siedziba powiatu

mn
Nowo wydany folder prezentujący powiat makowski wywołał na sesji Rady Powiatu 30 listopada zainteresowanie radnych i gości ze względu na znajdujące się w nim błędy i niedopatrzenia.

To trzeci folder powiatu wydany przez Starostwo Makowa Mazowieckiego. Wydrukowany został w nakładzie tysiąca egzemplarzy i jak powiedział nam starosta Kazimierz Białobrzeski, sfinansowany w całości przez sponsorów. Wszystkie zawarte w nim treści oraz część zdjęć przygotował Wydział Promocji i Rozwoju Gospodarczego.
Dwujęzyczny, polsko-angielski folder, ma ponad pięćdziesiąt stron, na których przedstawione są ogólne informacje o powiecie, krótka prezentacja gmin oraz reklamy. W porównaniu z dwoma poprzednimi folderami w tym mniej pisze się o historii, gospodarka potraktowana jest w sposób bardziej ogólny, więcej miejsca poświęca się natomiast turystyce i kulturze. Nie brakuje w nim też błędów. Folder do placówek oświatowo-wychowawczych w powiecie zalicza... Policealne Studium Zawodowe Ochrony Osób i Mienia VIP. Niestety nie można się z niego dowiedzieć, ilu mieszkańców liczą poszczególne gminy, ilu mieszkańców liczy powiat czy miasto powiatowe Maków Mazowiecki. Z fotografii zamieszczonej w folderze można by wnioskować, że siedzibą władz powiatu jest... fontanna z żabami znajdująca się w parku naprzeciwko starostwa.
- Ja myślę, że to letnia siedziba - żartował podczas sesji radny Grzegorz Packo.
- Do publikacji mogły wkraść się błędy. Powiedzcie mi państwo, do jakiej informacji nie zakradnie się jakiś błąd. Nikt z państwa nie zauważył, że jest to estetyczne wydanie, ma ciekawe zdjęcia. Rozumiem słowa krytyki. Błędów nie powinno być. Uważam jednak, że jest to jeden z lepszych folderów wydanych przez powiat i tego będę się trzymał - mówił starosta.
- Przepraszam za błędy - powiedziała dyrektorka wydziału promocji Marta Lipińska. - Korekta była. Wiele osób nad nią pracowało.
Folder jest bogato ilustrowany. Niestety zamieszczone w nim zdjęcia nie są podpisane, zatem potencjalnym inwestorom nie przekażą one informacji o najciekawszych miejscach w powiecie. - Trzeba mieć trochę wyobraźni - broniła niedoróbek Marta Lipińska.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki