Gdy życie nas zaskakuje… A może szybka gotówka?

Artykuł sponsorowany
sxc.hu
Życie pisze różne scenariusze. W końcu nie wszystkiego da się przewidzieć. A to zepsuje się telewizor, a to trzeba znaleźć pieniądze na wycieczkę dla dziecka. A że nieszczęścia lubią chodzić parami, wszystkie przeciwności losu najczęściej dopadają nas w jednej chwili. I trzeba ratować się szybką gotówką.

Skąd my to znamy? Po ciężkim dniu pracy przychodzimy do domu obejrzeć mecz lub ulubiony serial, ale telewizor nie ma zamiaru się włączyć. Naprawa się nie opłaca finansowo, a na nowy wydatek w domowym budżecie nie zaplanowaliśmy wydatków, bo przecież telewizor miał działać całe wieki, a nie zepsuć się właśnie teraz. W dodatku niepokojące dźwięki z łazienki przypominają nam, że pralka również nie działa tak, jak powinna. Nie wspominając już o czekającym w nieskończoność remoncie kuchni.

Czasem potrzeba po prostu niewielkich pieniędzy: a to na wycieczkę dla dziecka, a to na wypoczynek dla nas samych, a to na leki… W końcu przychodzi czas na męską decyzję i zainwestowanie w nowy sprzęt, polepszenie jakości naszego życia lub zmianę wyglądu mieszkania.

Można pieniądze pożyczyć od rodziny, sąsiadów, przyjaciół. Jeśli oczywiście je mają i zechcą się nimi z nami podzielić. Można też skorzystać z szybkiej gotówki, czyli pożyczki online.

Jakiś czas temu takie pożyczki kojarzyły się jednoznacznie negatywnie. Zła sława to pokłosie często zbyt niejasnych zasad, w ramach których funkcjonowały. Każdy rok przynosił w tej kwestii pozytywne zmiany, wzorowane na zachodnich krajach. Wszystko przez to, że coraz więcej Polaków zaufało takim pożyczkom, a co za tym idzie, coraz więcej podmiotów gospodarczych (także dużych firm) zajęło się oferowaniem szybkiej gotówki. Konkurencyjność przełożyła się na lepszą jakość usług, bogatsze oferty a także na troskę o klienta. Nie ma tu już miejsca na haczyki w umowie, lichwiarskie oprocentowanie czy natrętną windykację.

Wszystko jest stworzone z myślą o kliencie. Gotówka na naszym koncie w 15 minut to żaden mit. Krótka procedura rozpoczyna się od złożenia nieskomplikowanego wniosku online. Dzięki kalkulatorowi na stronie internetowej dowiesz się, ile wyniosą odsetki i jaki będzie termin spłaty. Tu nic się przed nami nie ukryje. Decyzję o przyznaniu nam pożyczki podejmuje komputer: posiłkuje się przy tym obiektywnymi kryteriami, sięgając do naszej historii kredytowej czy pozyskując wiedzę na temat ewentualnych naszych zobowiązań finansowych. I już! Pieniądze wędrują przelewem internetowym na nasze konto.

Zanim jednak wybierzemy firmę, z której usług skorzystamy, warto sprawdzić kilka rzeczy. Przede wszystkim powinna ona posiadać na swojej stronie wspomniany kalkulator online, który pozwoli dokładnie wyliczyć koszt pożyczki, aby nie zaskoczyły nas żadne dodatkowe prowizje. Trzeba też zwrócić uwagę, czy wniosek online jest klarowny, bez haczyków. Im prostsza obsługa, tym większa pewność, że trafiliśmy na rzetelnego pożyczkodawcę.

Gdy już upewnimy się, że mamy do czynienia z poważną firmą, pozostaje nam poświęcić 15 minut i po kwadransie cieszyć się z już naszej szybkiej gotówki.

Dodaj ogłoszenie