Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gdy boli kręgosłup

Fot. GutPR
Bóle kręgosłupa to bardzo powszechna przypadłość wśród osób, prowadzących siedzący tryb życia
Bóle kręgosłupa to bardzo powszechna przypadłość wśród osób, prowadzących siedzący tryb życia Fot. GutPR
Siedzący tryb życia, godziny spędzone przed komputerem, słaba kondycja fizyczna, nadwaga - to wszystko sprawia, że nasz kręgosłup może odmówić posłuszeństwa.

Skutkuje to pojawieniem się dokuczliwego bólu, który obniża naszą wydajność, a z czasem przerodzić się może w niebezpieczne schorzenie.

Przyczyny bólów pleców mogą być różne, najczęściej jednak związane są z dysfunkcją kręgosłupa. Niewielkie dolegliwości z czasem przerodzić się mogą w dokuczliwy ból i poważne choroby, które wiążą się z ryzykiem operacji. Należy jednak pamiętać, że istnieje wiele sposobów, które przyniosą ulgę i pomogą uniknąć nieprzyjemnych zabiegów i długiego czasu rekonwalescencji.

Schorzenia kręgosłupa najczęściej dotyczą odcinka szyjnego i lędźwiowego, gdyż właśnie te części najbardziej narażone są na nadwyrężenia.
- Naszym pacjentom oferujemy szeroką gamę zabiegów, które dostosowujemy do indywidualnych potrzeb. W leczeniu chorób kręgosłupa najbardziej skuteczne są trzy rodzaje terapii, a mianowicie fizykoterapia, terapia manualna i nowoczesny kinesioteaping, wszystkie dostępne w naszym ośrodku. - wyjaśnia specjalista z Centrum Rehabilitacji Taurus.

Terapia manualna to nic innego jak nastawianie kręgosłupa w celu jego wyprostowania i zmniejszenia bólu.
- Przy takiej formie zabiegów wskazane jest również przeprowadzenie serii masaży w celu rozluźnienia mięśni przykręgosłupowych. - dodaje Dawid Półgrabia.
Z dziedziny fizykoterapii na uwagę zasługuje w szczególności krioterapia, czyli leczenie zimnem. Skurcz naczyń wywołany gwałtownym ochłodzeniem przyspiesza procesy lecznicze i regeneracyjne, a w konsekwencji działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie.
- Szybką ulgę w bólu przynosi innowacyjna metoda kinesioteapingu, polegająca na przyklejeniu na chore miejsce plastra, który przejmując funkcje mięśni przykręgosłupowych stabilizuje kręgosłup i zabezpiecza go przed urazami. Plaster nosi się nieprzerwanie przez okres około tygodnia, a wodoodporna powłoka zapewnia komfortowe użytkowanie. - wyjaśnia Dawid Półgrabia z Centrum Rehabilitacji Taurus.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki