MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Gdańska Grupa Energa podsumowuje wstępne wyniki za 2017 rok. Firma poprawiła swoje wyniki we wszystkich trzech segmentach działalności

Jacek Klein
Grupa Energa w ubiegłym roku wyprodukowała prawie 4,3 GWh energii elektrycznej
Grupa Energa w ubiegłym roku wyprodukowała prawie 4,3 GWh energii elektrycznej Tomasz Bołt/Archiwum
Grupa Energa we wstępnym podsumowaniu wyników ubiegłego roku może pochwalić się wzrostem sprzedanej i wyprodukowanej energii elektrycznej.

Większy wolumen produkcji i sprzedaży zaowocował wyższymi zyskami z działalności operacyjnej. Grupa Energa w IV kwartale 2017 roku poprawiła swoje wyniki we wszystkich trzech segmentach działalności, a EBITDA (zysk operacyjny przed potrąceniem odsetek od zaciągniętych zobowiązań, podatków, amortyzacji) grupy wzrosła do 525 mln zł z 498 mln zł rok wcześniej, wynika z szacunkowych danych finansowych i operacyjnych. Oznacza to, że w całym 2017 roku zwiększyła się o 7 proc., i urosła do 2,17 mld zł z 2,03 mld zł rok wcześniej.

Przeczytaj także:

- Miniony rok można już na podstawie wstępnych szacunków wyników uznać za udany z punktu widzenia Grupy Energa. Nie spełniły się obawy niektórych uczestników rynku. Efekty przynosi proces optymalizacji kosztowej i uporządkowanie kwestii nie zawsze korzystnych umów zawieranych przez Grupę w przeszłości - ocenił Prezes Zarządu Energi Daniel Obajtek - Cieszy dobry wynik najważniejszego Segmentu Dystrybucja, osiągnięty przy wyższych kosztach utrzymania sieci. Jak wiadomo w dystrybucji planujemy inwestycje, które ograniczą tego rodzaju koszty w perspektywie średnio- i długoterminowej - dodał prezes.

Wszystko na temat

Grupa Energa z centralą w Gdańsku jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Gdańska Grupa Energa podsumowuje wstępne wyniki za 2017 rok. Firma poprawiła swoje wyniki we wszystkich trzech segmentach działalności - Dziennik Bałtycki

Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki