Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gala plebiscytu Osobowość Roku 2017 "Tygodnika Ostrołęckiego" [ZDJĘCIA, WIDEO]

Piotr Ossowski
Piotr Ossowski
We wtorek 20 marca, w sali bankietowej Black & White w Rzekuniu podsumowaliśmy plebiscyt "Tygodnika Ostrołęckiego" Osobowość Roku 2017.

Na uroczystą galę zaprosiliśmy laureatów w poszczególnych kategoriach i przedstawicieli patronów. W naszym plebiscycie nagrodziliśmy osoby, które rywalizowały o tytuł Osobowości Roku 2017 w czterech kategoriach.

Oto laureaci:

Kategoria „biznes”:

1. miejsce - Ryszard Chrostowski
Ryszard Chrostowski jest prezesem Miejskiego Zakładu Komunikacji w Ostrołęce. Za prezesury pana Ryszarda Chrostowskiego MZK odnowił tabor, zrealizował wiele inwestycji z udziałem środków unijnych. W 2017 roku pan Ryszard Chrostowski i jego pracownicy przeprowadzili MZK przez prawdziwą rewolucję – wprowadzenie bezpłatnej komunikacji w mieście i zmianę rozkładu jazdy.

2. miejsce - Paweł Radomski
Paweł Radomski jest współwłaścicielem Domu Pomocy Społecznej „Dom z Sercem” w Komorowie, który powstał w miejscu dawnego centrum satelitarnego; w domu mieszkają ludzie z całej Polski. Ostatnio uruchomił unikatowy w skali kraju system monitoringu osób starszych w ich domach.

3. miejsce – Krzysztof Wiszowaty
Krzysztof Wiszowaty od wielu lat zarządza firmą Agromasz, która prężnie działa w naszym regionie w sektorze rolnictwa, budownictwa, zajmuje się usługami deweloperskimi. Dodam, że pan Krzysztof Wiszowaty jest też sportowcem. Do niedawna grał w siatkówkę, obecnie uprawia – z sukcesami – kolarstwo.

Kategoria „kultura”

1. miejsce - Sławomir Konarzewski
Sławomir Konarzewski jest nauczycielem Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie. To twórca ostrowskiej Grupy Teatralnej Rzeczpospolita Apostolska, która działa od 2010 roku. Reżyser, scenarzysta i aktor wielu wystawianych przez grupę spektakli.

2. miejsce - Paweł Łaszczych
Paweł Łaszczych jest kierownikiem zespołu Kurpianka z Kadzidła, który od wielu lat promuje kulturę kurpiowską nie tylko naszym w kraju. Dość przypomnieć niedawne tournee Kurpianki w egzotycznym Dubaju.

3. miejsce - Bartosz Podolak
Bartosz Podolak jest dyrektorem Centrum Kultury-Biblioteki i Sportu w Lelisie – nominowany za wielką metamorfozę ośrodka – tak budowlaną, jak i merytoryczną. Za nowe otwarcie centrum kultury i rozszerzenie oferty dla mieszkańców. Dodajmy, że pan Bartosz Podolak jest także radnym gminy. Choć nie tej, w której pracuje – zasiada w radzie gminy Rzekuń.

Kategoria: „działalność społeczna i charytatywna”

1. miejsce - Marzena Przeździecka
Marzena Przeździecka jest radną, działaczką społeczną z Seroczyna gm. Czerwin. Zainicjowała i prowadzi stowarzyszenie Seroczyn prężnie działające na rzecz mieszkańców wsi.

2. miejsce - Janusz Obrębski
Janusz Obrębski jest wieloletnim dyrektorem Zespołu Szkół Powiatowych w Baranowie. W swojej szkole wprowadził ciekawą, wartą z pewnością uznania, formę nagradzania zdolnych uczniów z gminy – między innymi laptopami i innymi cennymi nagrodami.

3. miejsce - Barbara Bączek
Barbara Bączek jest radną gminy Kadzidło. Jest także dyrektorką Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Myszyńcu. Aktywnie działa też na polu popularyzacji kultury kurpiowskiej, jest między innymi inicjatorką Festiwalu Zespołów Weselnych w Kadzidle.

Kategoria „samorządność i społeczność lokalna”

1. miejsce - Bożena Kordek
Bożena Kordem jest wójtem gminy Małkinia Górna od 2014 roku. Energiczna, pełna pomysłów. Z sukcesem odrabia gminne zaległości inwestycyjne, przede wszystkim w zakresie wodociągów i kanalizacji.

2. miejsce - Rafał Kowalczyk
Rafał Kowalczyk jest wójtem gminy Wąsewo od 2006 roku. W gminie sporo się dzieje, choć jej możliwości finansowe nie są duże. Ostatnio w prestiżowym rankingu samorządów „Rzeczpospolitej” Wąsewo zajęła wysokie szóste miejsce w kraju.

3. miejsce - Henryk Toryfter
Wójt gminy Baranowo. Henryk Toryfter został nominowany za pomysł powołania "planu minimum" dla gminy, czyli listy niezbędnych inwestycji, które są umieszczane w projektach budżetu w kolejnych latach.

Gościom czas umilały występy artystyczne. Wystąpił chór z Rzekunia pod kierownictwem Agnieszki Majewskiej, grupa taneczna De-Em i Piotr Grzyb z zespołem Zupa Grzybowa. Poniżej publikujemy wideo z ich występów:

Chór z Rzekunia

Grupa taneczna De-Em

Piotr Grzyb z zespołem Zupa Grzybowa

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki