Futbol, IV liga: Zaczyna się robić nieciekawie

jpawlowski
Narew Ostrołęka przegrała w sobotę wyjazdowy mecz w Łomiankach 0:2. Tego samego dnia Nadnarwianka została pokonana przez Błękitnych Gąbin 2:1. Humory kibicom poprawiła Ostrovia, która w niedzielę rozgromiła Stoczniowca 6:1.

Narew przegrała kolejny mecz w rundzie wiosennej. Tym razem podopieczni trenera Mariana Szaramy przegrali mecz z KS Łomianki 0:2. Przebieg spotkania oraz sytuację zespołu komentuje szkoleniowiec ostrołęckich piłkarzy. ? Bardzo nieszczęśliwie gramy w meczach wyjazdowych. Podobnie jak w spotkaniu z Orleanem Płock jeden z moich piłkarzy ujrzał czerwony kartonik. Andrzej Kamiński szybko otrzymał pierwszą żółtą kartkę za rzekomą dyskusję z arbitrem. W 35. minucie ujrzał on drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę tym razem za zahaczenie przeciwnika w środkowej strefie boiska. Pięć minut później z boiska z powodu kontuzji zejść musiał Jarosław Sadłowski. Za chwilę mięsień przywodziciela naciągnął Grzegorz Surgiewicz. I właśnie w tym niefortunnym momencie straciliśmy pierwszą bramkę. Gdybyśmy utrzymali remis po pierwszych 45. minutach to mielibyśmy szansę na wywiezienie z Łomianek przynajmniej jednego punktu. W drugiej połowie z powodu kontuzji Sadłowskiego i Surgiewicza graliśmy praktycznie z dwójką obrońców. Mimo osłabień udało nam się stworzyć kilka dobrych sytuacji. Dobrze strzelali Nadrowski i Samsel. Drugą bramkę straciliśmy w końcówce meczu po strzale z ostrego kąta.
Trzeba przyznać, że sytuacja drużyny seniorów zaczyna się robić nieciekawa. Kontuzje Jarka Sadłowskiego i Grzegorza Surgiewicza mogą się okazać długotrwałe, a następny mecz gramy w Ciechanowie z zespołem, który walczy o utrzymanie. Nie możemy już tracić punktów. Myślę, że najwyższy czas aby zespół wzmocnili najlepsi juniorzy z zespołu prowadzonego przez trenera Marczaka. Potrzebna jest rzeczowa rozmowa zarówno z piłkarzami, trenerem i działaczami. Jeśli nie wzmocnimy seniorów możemy obudzić się w bardzo nieciekawej sytuacji na koniec sezonu.

Wyniki 20. kolejki

Ostrovia ? Stoczniowiec 6:1, Kasztelan ? Olimpia 0:1, Grom-Sobieski ? Dolcan II 3:4, Marcovia ? Strzegowo 1:1, Ciechanów ? Wicher 4:2, Łomianki ? Narew 2:0, Błękitni ? Nadnarwianka 2:1, Orlen II ? Targówek 2:1

1. GKP Targówek W-wa 20 47 54 - 15
2. Olimpia Warszawa 20 47 53 - 20
3. KS Łomianki 20 44 64 - 23
4. Narew Ostrołęka 20 36 38 - 24
5. Kasztelan Sierpc 20 36 33 - 23
6. Nadnarwianka Pułtusk 20 34 34 - 20
7. Wicer Kobyłka 20 32 45 - 28
8. MKS Ciechanów 20 30 48 - 40