Fryzjerki z ZS im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie w Grecji!

Artykuł sponsorowany Fundacja PRO FUTURO
Udostępnij:

Kalimera!

Wraz z opiekunami z Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Mazowieckim mieliśmy okazję wziąć udział w stażu zagranicznym realizowanym w ramach konsorcjum z Fundacją Pro Futuro oraz partnerem greckim - Olympus Education Service, projekt współfinansowany jest z funduszy Unii Europejskiej Programu Erasmus +, Sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe (VET) pt. „Wzmacnianie kompetencji zawodowych” (Nr projektu: 2020-1-PL01-KA102-080454)

Mamy zaszczyt podzielić się z Wami cudownymi wspomnieniami i opinią na temat odbytych praktyk w słonecznej Grecji!

W projekcie, który odbył się w terminie 17-31.10.2021 wzięło udział 20 uczniów (i 3 opiekunów) o profilu technik usług fryzjerskich. Celem programu było zapoznanie się z zagranicznym rynkiem pracy, rozwój kompetencji zawodowych, poznanie nowej kultury i języka. Wszystkie wymienione cele zostały zrealizowane podczas trwania mobilności.

Na praktykach zostaliśmy podzieleni na kilka grup, co pozwoliło Nam na lepszą współpracę. Do realizacji praktyk na miejscu niezbędny był partner grecki, dzięki któremu mogliśmy odbyć praktyki w greckich salonach fryzjerskich.

W trakcie trwania stażu przede wszystkim nauczyliśmy się kontaktu z klientem, przeprowadzaliśmy z nim wywiad i dobieraliśmy najlepszą usługę. W pierwszych dniach zajmowaliśmy się również myciem i masażem włosów, ale każdego dnia przechodziliśmy na wyższy etap. Dlatego nie zabrakło takich usług jak: wykonywanie strzyżenia klasycznego, zabiegi regeneracyjne na brodę, metody strzyżenia brody, stylizacja fryzur męskich czy klasycznego cięcia męskiego. Największą trudność, a zarazem satysfakcję sprawiła Nam stylizacja fryzur i wykonywanie samodzielnego farbowania. Było Nam niezmiernie miło, że po kilku dniach praktyk sami mogliśmy wykonać farbowanie i zobaczyć efekty naszej pracy! Naszym zdaniem każda stylizacja byłą wyjątkowa i jesteśmy pewni, że nabytą wiedzę na pewno wykorzystamy w Polsce :)

Oprócz praktyk partner grecki zadbał o nasz czas wolny i zorganizował nam niezapomniany program kulturowy, dzięki któremu mieliśmy okazję poznać trochę więcej Grecji! Największym zaskoczeniem były dla nas Meteory –zawieszone skały, na których znajdują się przepiękne klasztory Mnichów. Sama już przejażdżka autokarem zapierała dech w piersiach! Dodatkowo mieliśmy okazję na żywo zobaczyć jak wykonuje się Ikony. W wolnym dniu od stażu wypłynęliśmy w cudowny rejs na wyspę Skiathos – nagrywane były tam liczne sceny do filmu ,,Mamma Mia’’. W trakcie trwania rejsu nauczyliśmy się tradycyjnych tańców greckich i mieliśmy okazję zanurzyć się w Oceanie :)

Na co dzień po praktykach nie było czasu na nudę! Oprócz zajęć integracyjnych mile wspominamy wycieczki lokalne do uroczych miasteczek jak np. Paleos Pantaleimonas, czy Litoxoro. Na pożegnanie partner zorganizował Nam wieczór grecki, gdzie mogliśmy posłuchać na żywo muzyki greckiej i wspólnie zatańczyć Sirtaki/Zorbę!

Czas spędzony w Grecji na pewno długo zostanie Nam w pamięci, podnieśliśmy swoje kompetencje zawodowe, poznaliśmy cudownych ludzi, nauczyliśmy się podstaw zupełnie nieznanego nam wcześniej języka i wszyscy świetnie się bawiliśmy Na pewno jeszcze nie raz tam pojedziemy!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Dodaj ogłoszenie