Francuzi mistrzami świata w piłce ręcznej

x-news/press focus
Francuzi mistrzami świata w piłce ręcznej. W finale turnieju rozgrywanego przed własną publicznością „Trójkolorowi” pokonali Norwegię 33:26.

Przez większą część pierwszej połowy zapowiadało się na sensację, bowiem Skandynawowie po 20 minutach gry prowadzili różnicą trzech goli. Gospodarze potrafili jednak dojść rywali, a równo z syreną na przerwę rzucili bramkę na 18:17. Druga odsłona meczu to już koncert gry Francuzów, którzy dominowali w ataku, a między słupkami mieli fantastycznie broniącego Vincenta Gerarda. To szóste w historii i czwarte w ostatniej dekadzie złoto mistrzostw świata dla „Trójkolorowych”. Dla Norwegii i Słowenii, która stanęła na najniższym stopniu podium, to pierwsze medale w historii. Polacy zakończyli mundial na siedemnastej pozycji, przegrywając w fazie grupowej z późniejszymi mistrzami i wicemistrzami globu.