Fotowoltaika Ostrołęka: Budujemy energię ze słońca

Materiał partnera zewnętrznego
Udostępnij:
Projektujemy, montujemy, serwisujemy instalacje fotowoltaiczne. Dajemy klientom bezpieczną, bezobsługową i darmową energię ze słońca.

Wiara w Darmową Energię i ciągły rozwój umożliwia nam dostarczanie naszym klientom najlepszych rozwiązań technologicznych, aby inwestycja zwróciła się jak najszybciej i jak najdłużej produkowała energię, bezpiecznie i bezobsługowo.

FOTOWOLTAIKA

Jak działa system fotowoltaiczny?

Ogniwa fotowoltaiczne zawarte w panelach słonecznych pod wpływem energii słonecznej podlegają tzw. efektowi fotowoltaicznemu, w wyniku którego powstaje prąd stały. Za pomocą falownika (inwertera) zostaje on przekształcony na prąd zmienny o parametrach elektrycznych odpowiadających sieci publicznej.

Prąd z falownika ma nieznacznie większą częstotliwość co powoduje „wypychanie” prądu z sieci i wykorzystanie w pierwszej kolejności prądu z instalacji PV. Nadmiar prądu, którego w danej chwili nie wykorzystujemy jest „odsprzedawany” poprzez licznik dwukierunkowy. Jeżeli wykorzystujemy więcej prądu niż produkujemy niedobór jest „dobierany” z sieci publicznej.

Jak działa licznik dwukierunkowy?

Licznik dwukierunkowy zlicza energię elektryczną wyprodukowaną w instalacji PV oraz pobraną z sieci. Przy rozliczeniu energii elektrycznej netto (net metering) różnica pomiędzy energią elektryczną zużytą i wprowadzoną do sieci, będzie rozliczana w okresie rocznym. Do 10kW – 80% odbioru, powyżej 10kW – 70% odbioru.

Czy potrzebna jest modyfikacja instalacji elektrycznej przy montażu systemu fotowoltaicznego?

Nie, nie jest potrzebna zmiana instalacji elektrycznej. System PV wpinamy do już istniejącej instalacji, najczęściej w skrzynkę rozdzielczą. Funkcjonalność sieci elektrycznej jest zachowana z tą różnicą, że posiadamy dodatkową mikroinstalację do produkcji prądu. W zależności od falownika (jednofazowy, trójfazowy) zasilamy jedną bądź trzy fazy. Dostępne są dwa rodzaje systemów solarnych – sieciowy oraz autonomiczny.

FOTOWOLTAIKA

KORZYŚCI DLA CIEBIE

Gwarancja
Gwarancja na panel słoneczny w zależności od producenta obejmuje okres 10-12 lat do nawet 25 lat, zaś gwarancja na produkcję wynosi 25 lat (po wydajność spada do 80%). Gwarancja na falownik wynosi 2,5/8/20 lat.

Trwałość
Panele słoneczne charakteryzują się dużą odpornością na warunki atmosferyczne (np. grad) dzięki użyciu hartowanego szkła, folii ochronnej EVA oraz ramy aluminiowej usztywniającej całość. Żywotność paneli fotowoltaicznych to 25-35 lat.

Oszczędność

Instalacja solarna chroni przed częstymi podwyżkami cen prądu. W ostatnich latach ceny prądu rosły średnio o 5% rocznie. Planowana modernizacja polskiego sektora energii wpłynie na dalsze podwyżki rachunków.

Bezobsługowy system
System fotowoltaiczny jest bezobsługowy, takżeby w pełni cieszyć się darmową energią. Niemniej zalecane są okresowe przeglądy serwisowe, by utrzymać maksymalną moc systemu.

Bezpieczeństwo

Zabezpieczenia przeciwprzepięciowe w falowniku oraz automatyczne odcięcie prądu przy wykryciu minimalnej różnicy potencjałów gwarantują bezpieczeństwo całego systemu.

Ochrona środowiska

System fotowoltaiczny jako odnawialne źródło energii nie generuje zanieczyszczenia powietrza (zerowa emisja gazów cieplarnianych). Po okresie użytkowania panele podlegają recyklingowi. Zniknie kara OZE z rachunku.

Chcesz wiedziec więcej? Odwiedź naszą stronę: fotowoltaika.eco

Nowa lokalizacja

Ul. Targowa 8a, Ostrołęka
tel. 570 498 500
e-mail: biuro@fotowoltaika.eco