Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Fontanna przy szkole

(mb)
Na tydzień przed wakacjami trwały ostatnie prace przy uruchamianiu fontanny
Na tydzień przed wakacjami trwały ostatnie prace przy uruchamianiu fontanny Fot. M. Bubrzycki
Na wakacje powinna wytrysnąć pierwsza fontanna w Różanie. Ma dawać chłód i orzeźwienie.

Na tydzień przed wakacjami trwały ostatnie prace przy uruchamianiu fontanny
(fot. Fot. M. Bubrzycki)

W zeszłym tygodniu dobiegały końca prace przy montażu fontanny przy Szkole Podstawowej w Różanie. Stanowi ona najbardziej atrakcyjny fragment miniparku, którego pomysłodawcą był Stanisław Osiecki - nauczyciel przyrody.
Zaczęło się trzy lata temu, od pomysłu utworzenia tzw. zielonej klasy. Zrodził się on w sekcji przyrodniczo-krajobrazowej samorządu uczniowskiego. Początkowo zielona klasa miała być tam, gdzie obecnie buduje się hala sportowa. Przeniesiono więc ją w inne miejsce, znalazła się tuż przy wejściu do szkoły.
Pierwsze pieniądze na zieloną szkołę - minipark z fontanną zdobyto rozprowadzając podarowane sadzonki różnych krzewów wśród mieszkańców Różana, urządzających własne ogródki. Każdy płacił ile mógł, akcję powtórzono jeszcze dwa razy.
Potem kupiono stal, z której w warsztatach szkolnych Zespołu Szkół wykonano nogi do ławek. Drewno na 17 dwuipółmetrowych ławek pochodziło z podarowanych topól. Za resztę zarobionych pieniędzy kupiono 60 sadzonek różnych krzewów, które posadzono w ub. roku. Miejscowi sponsorzy kupili fontannę. Właściciele miejscowych firm i sklepów podarowali także materiały budowlane i farby.
Koszt urządzenia miniparku fachowcy szacują na 18-20 tys. zł. - Chcemy zdążyć na wakacje - mówi Stanisław Osiecki. - Wtedy z ochłody fontanny korzystać będą mogli uczestnicy wakacyjnych kolonii i oaz, wynajmujący pomieszczenia w naszej szkole, a także ci, którzy przychodzą na pobliskie boisko. Radość z miniparku mieć będą także uczniowie naszej szkoły. Dziękuję wszystkim, którzy nas wspierali w budowie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki