MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Filmowe Zwierciadła

(mm)
Ostrołęckie Centrum Kultury i Klub Filmowy Jantar zapraszają w najbliższą sobotę i niedzielę na V Ogólnopolski Festiwal Filmów Amatorskich "Filmowe Zwierciadła", które odbywają się pod patronatem prezydenta Ostrołęki i Federacji Niezależnych Twórców Filmowych.

- W tym roku na festiwal nadesłano 170 filmów, czyli prawie tyle co na największe festiwale w Polsce i kilkadziesiąt więcej niż rok temu - mówi Jakub Dębek, dyrektor festiwalu. - Myślę, że stało się tak m.in. dzięki aktywnie działającej stronie internetowej promującej klub AKF Jantar oraz Filmowe Zwierciadła. Jurorami podobnie jak rok temu będą wykładowcy łódzkiej Filmówki - profesor Janusz Tylman, Grażyna Kędzielawska, Witold Kon - prezes Federacji Niezależnych Twórców Filmowych. W konkursie można będzie obejrzeć trzydzieści sześć filmów zakwalifikowanych przez komisję.
Na Zwierciadła do Ostrołęki przyjadą również studenci Filmówki. Drugiego dnia festiwalu można będzie obejrzeć ich etiudy, nominowane do studenckiego Oscara pod patronatem Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego im. Aleksandra Kopcia.
- Dojdzie do konfrontacji twórców - amatorów z twórcami już prawie profesjonalnymi, robiącymi trochę inne kino. Będzie szansa wymiany doświadczeń, dyskusji.
AKF Jantar reprezentować będą cztery filmy: Arkadiusza Borowskiego "Otwórz oczy" i "Nie ma Boga", Przemysława Chałata "Wielkie kopanie" oraz praca zbiorowa AKF "Początek".
Filmowe Zwierciadła rozpoczną się 6 grudnia o godz. 11.00 projekcją dyplomowego filmu Piotra Zdunka pt. "Stasiu". Na blok konkursowy zapraszamy o 11.30. Potrwa on do 13.00, druga część rozpocznie się po przerwie o godz. 16.00. Na koniec zagrają zespoły ONZ, Elektrorat i Defensywa.
W niedzielę o godz. 10.00 zapraszamy na przegląd filmów z 65. Światowego Festiwalu Kina Niezależnego UNICA 2003. O 13.00 zaplanowano przegląd etiud studentów PWSFTV iT w Łodzi a ogłoszenie wyników konkursu o godz. 15.00.
Wstęp na Filmowe Zwierciadła jest bezpłatny.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki