Festyn rodzinny. Była Zemsta i życzenia

Ewelina Przygoda
E. Przygoda
Udostępnij:
W czasie Święta Rodziny, które 26 maja zostało zorganizowane przez Szkołę Podstawową w Popowie Kościelnym, nie zabrakło "Zemsty" Aleksandra Fredry, odśpiewania "Sto lat" czy też konkursu tanecznego.

Święto jest organizowane przez szkołę cyklicznie. 26 maja przypada Dzień Matki, ale placówka postanowiła podziękować i uczcić również innych członków rodziny. Zanim dzieci i ich bliscy zgromadzili się na placu wiejskim, wzięli udział we mszy św., która odbyła się w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Popowie Kościelnym. W tym roku imprezę poprowadziła Ewa Gajewska, która pełni obowiązki dyrektora placówki. Na scenie zaprezentowali się utalentowani muzycy, którzy zagrali na keyboardzie. Karol Grzymkowski jest uczniem klasy I, a Tomek Jakubiak klasy V. Tylko Tomek jest uczniem placówki w Popowie, ale obydwaj chłopcy chodzą na lekcje gry do Jacka Kwiatkowskiego.

Ewa Gajewska zaprosiła zgromadzonych do udziału w konkursie tanecznym. Mimo jej gorących próśb w zmaganiach nie chcieli wziąć udziału dorośli, ale za to na taniec skusiły się dzieci. Ostatecznie konkurs wygrali wszyscy jego uczestnicy. Następnie dzieci weszły na scenę i chóralnie odśpiewały "Sto lat" dla swoich mam, ojców, babć i dziadków.

Kulminacyjnym momentem Święta Rodziny było wystawienie fragmentu "Zemsty" Aleksandra Fredry. Uczniowie klasy VI pod kierunkiem reżyserki i jednocześnie polonistki Anny Król fenomenalnie odegrali postacie z komedii Fredry. Dowodem na ich skuteczną i umiejętną grę był śmiech widzów i gromkie brawa na zakończenie występu. W role bohaterów "Zemsty" wcielili się" Patryk Skoczeń (Papkin), Joanna Czarnowska (narrator), Bartek Król (Cześnik), Karolina Gajewska (Klara), Luiza Onisk (Podstolina), Klaudia Kostrzewa (Rejent), Iza Żmijewska (Dyndalski) i Marcin Szczygłowski (Śmigalski). Przygotowaniem dekoracji do przedstawienia zajęła się Anna Skomorowska, której pomagała Grażyna Barańska i Ewelina Andryszczyk.

Piękne stroje zostały szkole wypożyczone przez dyrektora Teatru Muzycznego "Roma" Wojciecha Kępczyńskiego. Było to możliwe dzięki temu, że placówka jest objęta patronatem teatru. Po spektaklu Iza Żmijewska podziękowała Annie Król, wychowawczyni klasy VI Annie Skomorowskiej i wszystkim innym, którzy byli zaangażowani w przygotowanie przedstawienia. Ewa Gajewska również wyraziła wdzięczność za pomoc, wszystkim przyjaciołom szkoły, dzięki którym Święto Rodziny mogło się odbyć. Przyznała, że dzięki takim ludziom można iść do przodu. Impreza zakończyła się słodkim poczęstunek. Pyszne ciasta przygotowały mamy uczniów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Tygodnik Ostrołęcki
Dodaj ogłoszenie