MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Festiwal piosenki religijnej w Nagoszewce

(r)
"Otwórzcie serca na ludzkie uczucia" - wołanie Jana Pawła II przyświecało Dziecięcemu Festiwalowi Piosenki Religijnej po raz trzeci już organizowanemu przez Publiczną Szkołę Podstawową w Nagoszewce. W tym roku wzięło w nim udział 272 uczestników z 11 szkół gminy Ostrów, wszystkich szkół podstawowych z Ostrowi Mazowieckiej, a także szkół, noszących podobnie jak szkoła w Nagoszewce imię Jana Pawła II - z Białegobłota, Leszczydołu, Łomży, Węgrowa. Zgłosiły się również szkoły z Gzowa, gm. Pokrzywnica i Drozdowa, gm. Rzewnie.

Mimo, że ulewny deszcz przerwał w południe prezentacje, przez wiele godzin dzieci bawiły się przy radosnych i refleksyjnych religijnych piosenkach. Duszą imprezy był ks. Szczepan Dobecki, który nie tylko przewodniczył jury, ale grał na gitarze i śpiewał z dziećmi.
Przegląd oceniano w dwóch kategoriach wiekowych. Wśród dzieci młodszych wystąpiło 15 solistów i 14 zespołów, wśród starszych 18 solistów i 19 zespołów.
Wśród najmłodszych I miejsce zajęła Karolina Sobkowska z SP w Jasienicy, II - Anna Melchner z SP w Nagoszewie, III - Klaudia Andryszczyk z SP w Dybkach. Wśród zespołów młodszej kategorii I miejsce zdobyły Promyczki z Jasienicy, II - Nutki z Nagoszewa, III - Paluszki z SP 3 w Ostrowi Mazowieckiej.
Spośród starszych uczniów pierwszym miejscem jury wyróżniło Sebastiana Matysa z Jasienicy, drugim Karolinę Kempisty z Nagoszewki, trzecim Izydora Konarzewskiego z Lubiejewa Starego. A spośród zespołów najlepsze okazały się Iskierki z SP w Dybkach, drugą nagrodę zdobyły Scholinki z SP nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej, trzecią Złote Rybki z Lubiejewa Starego. Wszyscy zwycięzcy festiwalu otrzymali upominki, których fundatorami byli: Urząd Gminy Ostrów Mazowiecka, Urząd Miasta Ostrów Mazowiecka, Starostwo Powiatowe, Fundacja Anny i Macieja Formanowiczów, Bank Spółdzielczy w Ostrowi, FM Forte, PZU Ostrów.
Patronat honorowy nad festiwalem sprawowali ks. bp Stanisław Stefanek i wójt gminy Ostrów Mazowiecka Waldemar Brzostek. Wśród gości byli m.in. księża: Czesław Głowicki, Paweł Bejger z redakcji "Głosu Katolickiego", Szczepan Dobecki z seminarium duchownego w Łomży, Tadeusz Masłowski, Stanisław Skarżyński. Gminę reprezentowali wójtowie, przewodniczący Rady Gminy Tadeusz Jabłonka i dyrektor Gminnego Zespołu ds Oświaty Edward Urbanowski, Urząd Miasta reprezentował sekretarz Tomasz Skibicki, starostwo powiatowe Jerzy Tryniszewski a Kuratorium Oświaty wizytator Jan Brzózka.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki