Fatum wisi nad pięściarzami

Bartosz Szczotka to nasza nadzieja na medal podczas Mistrzostw Polski.
Bartosz Szczotka to nasza nadzieja na medal podczas Mistrzostw Polski. Fot. A. Dobkowski
Na ringu w Ostrołęce w hali przy ulicy Partyzantów w Wojciechowicach pięściarze Victorii walczyli z kolei o kwalifikacje na Mistrzostwa Polski.

Do rywalizacji przystąpiło trzech kadetów i czterech juniorów. W grupie kadetów do dalszych eliminacji strefowych zakwalifikowali się: w kategorii 46 kg Mariusz Pyskło, a w kategorii 48 kg Marek Pietruczuk. Odpadł natomiast w kategorii 46 kg Artur Wardaszko przegrywając półfinałową walkę po wyrównanym pojedynku. Dalsze eliminacje strefowe w tej grupie wiekowej odbędą się w Radomiu w dniach 14-15 marca z okręgiem łódzkim i tylko jeden zawodnik w każdej kategorii wagowej kwalifikuje się do walk finałowych Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
W grupie juniorów, eliminacje ostrołęckie były kolejną końcową fazą współzawodnictwa i tylko zwycięzcy każdej kategorii wagowej zakwalifikowali się do finałów Mistrzostw Polski juniorów, które odbędą się w Zawierciu w dniach 18-22 marca. Cała czwórka zawodników Victorii Ostrołęka boksowała bardzo dobrze wygrywając zdecydowanie walki półfinałowe i finałowe. W kategorii 60 kg Bartosz Szczotka zwyciężył zdecydowanie Bartłomieja Sobieraja z Hubala Chlewiska i został uznany najlepszym technikiem turnieju. W kategorii 64 kg Mateusz Jenda jednogłośnie pokonał Adama Szeflera z Ciechanowa, w kategorii 91 kg Hubert Więcek wygrał wyraźnie z Adrianem Stachaczem z Ostrowi Mazowieckiej. W kat.+91 kg Krzysztof Dybowski wypunktował Mateusza Figiel z Ostrowi Mazowieckiej.

Cały artykuł w papierowym wydaniu Tygodnika Ostrołęckiego w najbliższy wtorek.